Donna (Laura Biagiotti)

Dámská vůně
Rok:

2008

Složení (ověřené)

černý rybíz, švestka, broskvový květ, stephanotis, jasmín, bílá orchidej, bílý pepř, santal, cedr, obilné tóny, bílé pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Laura Biagiotti Donna

Ada

Jsem jenom já letadlo, nebo máte také pocit, že by toho Laura s těma donnama už mohla nechat? Tempore Donna, Due Donna a teď prostě Donna. Chápu, že donna je v italštině totéž jako ve francouzštině femme nebo v angličtině women (či ‚for her‘, jak je mezi některými výrobci módní), ale zákazníka to mate. Respektive nás zákaznice to nemate, ale co chudák zákazník, který hodinu před narozeninovou oslavou naběhne do FAnnu zoufale volajíc: ‚dejte mi tu od tý Italky, no, od tý Laury, já si nepamatuju, co přesně Máňa chtěla, ale jmenuje se to nějak jako donna a je to takový světlý!‘ Chvalme matku boží aspoň za vnuknutí návrháři flakonu, který zaplaťpámbu dodal praktickou mnemotechnickou pomůcku ‚ta s tím ksichtem‘.
Do testování se mi nějak moc nechtělo (Lauře Biagiotti jsem zatím nevěnovala moc pozornosti a měla bych to napravit), respektive nebyl to odpor, spíš takový nezájem, nicméně jsem ráda, že jsem to udělala. Laura Biagiotti se veze na módní vlně bílých květinovek se sladkými základy a v tomto žánru je jednoduše skvělá. Pure Poison, S, In White, London, patří-li tato jména mezi vaše favority, Lauru určitě vyzkoušejte. Složení uvádí různé bílé květiny, gardénie mezi nimi není, mně však výsledná směsice nejvíc připomínala právě gardénii. Nevím, jak voní stephanotis - lidově se jí říká madagaskarský jasmín a její vůně je prý nádherná - možná, pokud ji znáte, budete v Donně cítit právě ji. Já jsem cítila to, co znám z Pur Désir de Gardénia, jen o chloupek méně omamné a máslové. Dojem byl dokonale hladký a bílý. Základ - pižmo s něčím sladkým, možná vanilkou, možná santalem - ani hlava - lehounce ovocné tóny - neměly moc bílé srdce přebít, jen zpovzdálí dolaďovaly.
Vady? Možná až moc dokonalá bílá čistota; možná se snadno přejí; a možná z ní někdo bude mít ukrutné bolení hlavy, protože bílé květinky patří do osvědčené bolehlavové kategorie a to, že zrovna mě z nich hlava nebolí, neznamená vůbec nic. Donna se také příliš nevyvíjí, je od začátku do konce víceméně stejná, nejsou v ní žádné záchytné body a právě proto varuji před hrozící snadnou omrzitelností.
Mezi další více či méně vzdáleně podobné vůně bych zařadila ještě Premier Jour , Crystal Noir, Pure White Linen .

Hodnocení parfému Laura Biagiotti Donna od uživatelek 62 hodnocení

Líbí se (29)
47%
Nelíbí se (7)
11%
Neutrální (26)
42%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Laura Biagiotti Donna - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Laura Biagiotti Donna

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Laura Biagiotti Donna

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist