Roma Uomo (Laura Biagiotti)

Pánská vůně
Rok:

1994

Složení (neověřené)

HLAVA: grapefruit, bazalka, bergamot, galbanum
SRDCE: jasmín, jalovec, heliotropin, jedle
ZÁKLAD: cedrové dřevo, pačuli, santal, benzoin

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Laura Biagiotti Roma Uomo:

Hodnocení parfému Laura Biagiotti Roma Uomo od uživatelek 35 hodnocení

Líbí se (24)
69%
Nelíbí se (2)
6%
Neutrální (9)
26%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Laura Biagiotti Roma Uomo


04.06.16

Obyčejně nejsem zastánce grepu v parfémech, hlavně toho hořkého červeného. Pro svoji hořkost a těžkost pro můj nos. V tomto případě je to však krásná sladší svěžest. Nikoliv však jásavá, co Vás zvedne ze židle, ale poklidná romantika. Hřejivá ambra v objetí svěžího oroseného cedru. Vůbec všechny složky parfému se krásně doplňují, neválčí ani se nehádají. Na tohoto „chlapíka“ se nejde zlobit, ale pohladit, obejmout či strávit s ním krásné slunné odpoledne. Vůní se podobá levnější toaletce THAT'S AMORE! LUI od GAI MATTIOLO. Krásná vůně nikoliv pro drsňáky, ale muže se srdcem na dlani… ❤


19.02.15

Tomu říkám Sladké mámení (taková je to nostalgie!:)
Předesílám, že Romu, dámskou ani pánskou, jsem nikdy nenosila a v Římě jsem nikdy nebyla - jenom v několika středomořských letoviscích.
Všechna ta nádherná, letně líně prázdninová přímořská místa (paměť má tendenci zapomínat ošklivé podružnosti) měla několik vůní společných - teplým letním vzduchem se nesly vůně rozkvetlých keřů ibišku a jiné voňavé květeny, ovoce z místních trhů, borovicové lesíky, skály rozpálené sluncem, kavárny a cukrárny s kvalitní smetanovou zmrzlinou, spousty oříšků nakládaných v místním medu, opalovací mléka a oleje na plážích, večerní odpočinková a zábavní promenáda plná vyvoněných šatů a večerních drinků, hotelové pokoje s čistými cíchami pranými v prádelnách.
Vonět pánskou Romou je jako dívat se na vlastní zfilmované prázdniny mládí.
Mám tušení, že stejně jako letní dovolená, ani okouzlení Romou nebude trvat věčně. Má lehce chemicky benzoinově-vanilkový dojezd (dost mi připomíná vůni vanilkových vonných svíček), ale většina novodobých vůní je v tomhle ohledu mnohem horší.
Pánskou notu jemně zastupuje bazalka, jalovec a cedr (ale takovej Serge by tohle klidně vydával za unisex)
Grep vyvane hned s hlavou a sametovou, sotva znatelnou nahořklost pak zastává galbanum.
Základ je santalově měkký a benzoinově sladký (možná až moc), taková příjemně pryskyřičná vůně do vanilkova.

Nenáročná, nijak hluboká ani originální (je to trochu a la Impuls, ale ten vydařenější:) přesto elegantní. Konejšivá a měkká.
Výdrž na mé kůži nestojí za řeč, ale na bavlně drží celý den.

Komentáře Laura Biagiotti Roma Uomo

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Laura Biagiotti Roma Uomo

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist