Venezia (Laura Biagiotti)

Dámská vůně
Rok:

2011

Složení (neověřené)

HLAVA: švestka
SRDCE: jasmín
ZÁKLAD: vanilka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Laura Biagiotti Venezia:

Hodnocení odbornice: Recenze Laura Biagiotti Venezia

Ada

Nová Venezia způsobila mezi fanynkami této vůně, původně z roku 1992, hotový poprask. Firma se nechala obměkčit nářky zákaznic a vzkřísila oblíbený parfém! Taková vzácnost - kam to napsat.

Jenže víte, jak to chodí s reedicemi… Takových parfémů máme na trhu dost: nové verze starých Diorů, nové verze starých Chanelů, nové Opium, cokoli lze inovovat, to se taky inovuje. Laura Biagiotti oznamuje návrat Venezie slovy „mýtická vůně se vrací“ a v promu tvrdí: „jedinečná, slavná Venezia je zpět v ještě intenzivnější a sytější podobě“, takže reformulace se nepřiznává - vracíme vám to, co jste milovaly, jen jsme to ještě zintenzivnili, ať je to ještě krásnější. A výsledek?

Patříte-li k těm, pro které je „reformulace“ sprosté slovo a Venezii jste ochotné přijmout jen v její původní podobě, ani tu novou nezkoušejte. Venezia 2011 byla přizpůsobena současnému trhu a bylo z ní odstraněno vše, na co nejsou dnešní zákaznice zvyklé nebo co zakázala EU a IFRA. Zbyla květinová vůně, pěkná, elegantní, ovšem bez té sytosti, harmonie a orientálních podtónů, které dělaly starou Venezii Venezií. Velmi mizerná je také výdrž, dvě tři hodiny a dost.

Nevadí vám, že je vůně jiná (stačí, že starou verzi trochu připomíná), případně starou Venezii vůbec neznáte a nějaká reformulace vás netrápí? Pak Venezii 2011 vyzkoušejte, potrpíte-li si na elegantnější květinové vůně se špetkou orientu. Začátku se nelekněte, sálající jasmín má silně indolickou příchuť a chvíli trvá, než se usadí. Švestku ani jiné ovocné tóny jsem příliš necítila, spíš další květiny a postupem času stále výraznější vanilku.

Hodnocení parfému Laura Biagiotti Venezia od uživatelek 175 hodnocení

Líbí se (108)
62%
Nelíbí se (29)
17%
Neutrální (38)
22%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Laura Biagiotti Venezia - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Laura Biagiotti Venezia

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Laura Biagiotti Venezia


09.06.14

To je asi poprvé, co cítím všechno, co je uvedeno ve složení. Na začátku opravdu silná a aromatická švestka, po chvíli se uklidní do jemné květinové podoby a nakonec vanilka. Nejhezčí je začátek, ale ten bohužel odezní hodně rychle. Pak už nastává jen fáze sládnutí a bohužel i slábnutí. Edp ještě jakž takž drží, edt zmizí do dvou hodin. Na druhou stranu - cena příznivá, špatná vůně to rozhodně není a flakonek je jednoduše hezký.17.02.12

Původní Venezii jsem kdysi nosívala a tahle je jí podobná z 99%.
Vůně je výrazná a sytá, složení přesně napovídá, co čekat - šťavnaté švestky, nálož smyslného jasmínu a hřejivá vanilka. Zajímavý orient velmi připomínající Samsaru. A, s neskutečnou výdrží. Na kůži s přehledem celý den - na oděvu dokud ho nevyperete snad v Savu… Dost sálá do okolí, lidé si jí všímají, takže to s aplikací nepřežeňte.04.10.11

Původní Venezii jsem měla a líbila se mi, byla podle mě šmrncovní a tak nějak živočišná, proto jsem se těšila na její obnovení. Nová Venezia je sice jiná ale když už nic tak se alespoň snažili aby „jela“ na podobné vlně, podle mě byla původní Venezia tak nějak ostřejší, tahle nová je až na první závan, kdy opravdu máte pocit, že jste se ocitli v 80. letech, pak už jde do ovocno-vanilkova, spíše mi chvílemi připoměla Cašmir od Chopardu. Složky, které jsou uvedeny ve složení jsou opravdu v této vůni cítit výrazně, jak švestky, tak jasmín a nakonec i vanilka. Vůně je celkem omamná, je každopádně hodně teplá a bude se hodit spíš do chladných dnů. Přemýšlela jsem jestli bych chtěla tuto vůni v původní verzi ještě nosit - nosila jsem jí před skoro 20 lety a někdy si vůní koupím znovu z nostalgie, protože je prostě krásná a evokuje mi určité životní vzpomínky ale nosit už ji nemohu, tahle je však z těch, které jsou sice reformulované, samozřejmě ke škodě původní vůně (jiné reformulace ale ani neexistují tak se s tím budeme muset smířit) ale právě proto tuhle vůni klidně nosit mohu.
Typově podle mě podobné vůně: Chopard Cašmir, La Prairie Life Threads Gold, L. Biagotti Mistero di Roma

Komentáře Laura Biagiotti Venezia

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Laura Biagiotti Venezia

Podobné parfémy Laura Biagiotti Venezia

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist