Venezia (Laura Biagiotti)

Dámská vůně
Rok:

1992

Složení (neověřené)

HLAVA: květ wong-shi, indické mango, poupě černého rybízu, růže, pelargónie, švestka, vonokvětka
SRDCE: jasmín, kosatec, ylang-ylang, cedr, pravá ambra
ZÁKLAD: vanilka, cibet, santal, pižmo, tonka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Laura Biagiotti Venezia:

Hodnocení odbornice: Recenze Laura Biagiotti Venezia

Ada

Venezia patří mezi ty dnes už nevyráběné vůně, které mají celý zástup truchlících ctitelek. Není kupodivu tak stará, byla představena v roce 1992 (to je stejný rok, kdy se na pultech objevil například Angel, který je stále v hojné míře okupuje), dnes už se však prodává na eBay za horentní sumy. Proč se přestala vyrábět, toť otázka; možná však jde o podobný případ jako třeba Mahora, která má také mnoho plačících pozůstalých, avšak ve skutečnosti to byl komerční propadák. Možná přišla v době, kdy takovému stylu už odzvonilo - zmíněný Angel nastartoval novou éru a záhy následovala vlna svěžesti, zkrátka jiné časy, do nichž Venezia příliš nezapadá.
Chvíli mi trvalo, než se mi dostal do rukou vzorek, respektive miniatura, aniž bych při nákupu musela překročit svoji psychologickou finanční hranici. I miniatura se dá koupit za několik desítek dolarů, pokud nemáte štěstí a trpělivost. Ale teď můžu konečně napsat recenzi a vůbec zjistit, co je na Venezii tak výjimečného.

Výjimečného na ní de facto není nic; není to žádná pecka s nezvyklým tónem, jedinečnou složkou, zkrátka něčím neopakovatelným. Je ovšem sestavena z tolika složek, tak umně a harmonicky slitých do sebe, že podobnou vůni bychom hledali jen těžko - i kdyby některá byla stejná, jen růže měla o špetku víc, už by to nebyla ta správná rovnováha a už by to nebyla Venezia. Jistě by však šla sehnat vůně s podobným laděním, podobnou náladou.
Venezia je květinově orientální směsice všeho možného. Opojnější květiny (jasmín, zlatavý ylang-ylang, sytá červená růže, pudrový kosatec) se mísí s mnoha dalšími tóny. Nechybí lehký ovocný nádech do švestek a sametových broskví, od samého začátku jsou dobře patrné také suché dřevité tóny. Základ ze santalu, vanilky a pižma celou vůni proslazuje a prohřívá. Cítila jsem také kakaové až čokoládové tóny. Jednotlivé části můžete vnímat odděleně, nebo se na analýzu vykašlat a vnímat harmonický celek. Čím déle vůně voní, tím více se jednotlivé složky slévají a rozmazávají. Testovala jsem verzi eau de toilette - existuje ještě čistý parfém, který je prý ještě plnější, kulatější a harmoničtější.
Hodí se pro dámu i pro slečnu; mně osobně přijde spíš elegantní, dámská, ale oprostím-li se od automatických asociací, umím si Venezii představit v lehké aplikaci i na někom mladším, jistě by se pěkně rozzářila.

Co dělat, máte-li Venezii také mezi vytouženými starými láskami a chtěly byste ji znovu?
Jste-li ochotné jít přes mrtvoly manželů, zasažených infarktem při pohledu na cenovku, kupte si Venezii na eBay. Je jich tam zatím relativně dost a ceny se pohybují od 2000 do 5000. Stačí-li vám na vzpomínání miniatura, pořídíte za několik stovek, výjimečně i za méně. Obvykle se vyskytuje miniatura s vínovým víčkem, někdy také se zlatým. Pozor, abyste si Venezii nepopletly s Venezií Pastello, která má flakon z matového skla a světle zelené nebo růžové víčko.
Další možností jsou imitace. Objevila jsem dvě nikové parfumerie - Ava Luxe a Irma Shorell (Long Lost Perfume) - jejichž majitelky se pokusily Venezii replikovat. Imitace v tomto případě neznamená laciný smrad, se stoprocentní shodou však také počítat nemůžeme. Imitace od Avy Luxe je prý dobrá, jen poněkud ostřejší než originál (zřejmě víc dřevitých tónů), o imitaci z Long Lost Perfume nevím nic.
Do třetice se můžete pokusit najít náhradu mezi jinými vůněmi. Stejná bude asi těžko, ale možná objevíte něco s podobným laděním. Některé uživatelky Venezie doporučují Escadu Collection. Za sebe bych doporučila vyzkoušet Red Door od Elizabeth Arden (je dost silná - aplikujte opatrně), Incanto, Yvresse, Très Jourdan, dostane-li se vám do ruky; nevyhýbejte se ani sladším broskvovým květinovkám jako je Trésor. Jemně sladká s kakaovými tóny je Tocade.

Hodnocení parfému Laura Biagiotti Venezia od uživatelek 86 hodnocení

Líbí se (70)
81%
Nelíbí se (5)
6%
Neutrální (11)
13%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Laura Biagiotti Venezia - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních
3x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Laura Biagiotti Venezia

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Laura Biagiotti Venezia

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Laura Biagiotti Venezia

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist