Crème de Pistache (Laura Mercier)

Dámská vůně
Rok:

2006

Složení (neověřené)

pistácie, mandle, pralinky, lískové oříšky, šlehačka, bergamot, ovocné šťávy, bílá orchidej, med, karamel, dřeva, vanilka, hořkosladká čokoláda

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Laura Mercier Crème de Pistache od uživatelek 13 hodnocení

Líbí se (13)
100%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Laura Mercier Crème de Pistache27.12.13

Creme de Pistache mi dělala společnost před vánoci, tušila jsem, že se bude hodit do období předvánočních příprav a chození po předvánočních trzích, kde se od stánků line vůně trdelníku (a svařáku :-) ). Creme de Pistache opravdu voní po oříškách, mandlích a cukru, ale to je jen jedna polovina vůně. Pod tou lákavou sladkostí je totiž ještě jedna poloha, víc zemitá. Jako je (nebo aspoň bývala) vanilka v Hypnoticu doprovázená až živočišným nádechem kmínu, je tady sladká prachovost cukru a oříšků uzemněna jakýmsi zemitým tónem, podobným pačuli. Žádná druhá jemná „Cara“ se v mém nose nekoná. Takhle bych si představila spíš Angel s oříšky. Možná, že ta moje představa vyšla z kombinace vůně medu, karamelu a čokolády, ty mi evokovaly Angela a ten mi evokoval pačuli, které v Creme de Pistache zřejmě vůbec není; možná, že to jsou „jen“ tóny zatuchlého dřeva nebo lehce plesnivějících dřevěných beden.24.05.12

Gurmánský požitek se opravdu koná, jen člověk nesmí čekat že to bude taková …s odpuštěním „žranice“. Veškerá ta sladká lákadla jsou zkrocená dřevem, ovocnou štávou a orchidejí. Výsledek je nasládlá teplá vůně pistácií šmrncnutá květinami. Pro někoho je to velké plus, protože nechce vonět jako chodící cukrárna. Já mám do těch cukrkandlových krabic někdy chuť strčit nos a zavrtat se tam jako pštros do písku až mě bude cukr šimrat v nose. Créme de Pistache taková není. Ale kdo máte rádi jen decentní náznaky chutných poživatin, zkuste, - je pěkná a drží.

Komentáře Laura Mercier Crème de Pistache

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Laura Mercier Crème de Pistache

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist