La Rose de Rosine (Les Parfums de Rosine)

Dámská vůně
Rok:

1991

Složení (ověřené)

HLAVA: fialka z Tourette sur Loup, aksamitník, ylang-ylang, růže
SRDCE: růžový olej z Turecka, Bulharska a Grasse, jasmín, kosatec
ZÁKLAD: tonka, benzoin, peruánský balzám

Parfuméři:

Robert, Francois

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Les Parfums de Rosine La Rose de Rosine:

Hodnocení parfému Les Parfums de Rosine La Rose de Rosine od uživatelek 37 hodnocení

Líbí se (22)
59%
Nelíbí se (3)
8%
Neutrální (12)
32%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Les Parfums de Rosine La Rose de Rosine19.06.12

Žena pro tuhle vůni - bělostná pleť, temné vlasy splývající ve smyslných vlnách po lopatky, podmanivý pohled zpod černých řas, temně rudé pouzdrové šaty. Tahle růže není pro roztomilé ďiblíky, prima holky od vedle, vyznavačky zenu ani pro kostýmkářky - jedině na divě, která staví okázale najevo svou ženskost vyzní tahle téměř rtěnkovitá exploze růží a fialek patřičně. Jenže diva dnes nějak nemá náladu, nehodlá se zdržet ani na druhé dějství… a překvapivě rychle „zpopelkovatí“ a prchá, aby ji macecha a sestry nenachytaly mimo vykázané místo. V tomto případě opravdu lituji mizerné výdrže - vůně je velmi krásná, mít lepší výdrž, už by byla má.

Komentáře Les Parfums de Rosine La Rose de Rosine

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Les Parfums de Rosine La Rose de Rosine

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist