Poussiere de Rose (Les Parfums de Rosine)

Dámská vůně
Rok:

2001

Složení (ověřené)

HLAVA: švestka, meruňka, ylang-ylang
SRDCE: růže, kadidlo, čaj, skořice
ZÁKLAD: santal, cedr, opopanax, benzoin, ambra, pižmo

Parfuméři:

Robert, Francois

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Les Parfums de Rosine Poussiere de Rose od uživatelek 28 hodnocení

Líbí se (18)
64%
Nelíbí se (2)
7%
Neutrální (8)
29%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Les Parfums de Rosine Poussiere de Rose12.08.11

Poussiere de Rose - brilantní a osobité zpracování růže.
U této vůně začnu od jejího konce, protože ten je její pravou tváří, která jakmile se odhalí, zůstává již neměnná a na dlouhou dobu se Poussiere právě v této konečné fázi stává mou společnicí.
Něžně růžový květ, zkřehlý, ojíněný a sladký. Chvílemi lze podlehnout dojmu, že se jinovatka na okvětních plátcích růže mění v nejlahodnější, dokonale našlehanou cukrovou polevu … … líbezná pokušitelka!
Než však dospěla Poussiere k image sladké nevinnosti, chvíli to trvalo. Právě její srdce mě svou zvláštní kombinací kadidla, čajovosti a růžového aroma v určitých momentech odrazovalo. Neukázněnost … rebelka. Kadidlová „temnota“, zajímavá a příjemná pro ty, kteří kadidlo mohou. Není ho zde příliš, ale čajový podtón, který o sobě dává v určité fázi celkem výrazně vědět ?… musela bych si na něj asi chvíli zvykat.
A konečně se dostávám k údernému a silnému začátku této Rosinky. Atak květinové bohatosti, opulentní, s nemalou dávkou štiplavé skořice … pouze pár okamžiků, ale nos má připravenu solidní zatěžkávací zkoušku.

Poussiere de Rose je růží neobvyklou a náročnou. Je vůní ani ne tak pro milovníky typického zpracování královny květin, jako spíš pro parfémové požitkáře, kteří si občas rádi dopřejí něco trošičku … excéntrico :-), ale přitom i přes svou touhu po drobné extravagantnosti stále zachovávají dekorum.
Nosila bych ji nejraději na podzim a především v zimě. Ke kožešinovému límci či elegantní bílé šále musí být dokonalá!21.10.10

První nádech mi vzdáleně připomněl Fragile… ty švestky… ovšem ne jako povidla (Fragile), ale spíš jako skvělá slivovice. … ylang-ylang, ale ne silný, spíš dokreslující. Pořád tam ale cítím nějakou jako větrovost, či co to je.
Tohle že má být vůně růže? No, možná, ale není to na téma „růže“ ale spíše s doplňkem růže… jakoby jemný šál celou vůni zahaluje, ale neprostupuje ji. Je kolem, ale ne uvnitř. … moc jsem tomu nevěřila, ale dokonce prosvitl tón čaje a jemná tón kadidla. Hned ale zmizely a zavládl santal a cedr a další dřeva. A tak se závěr parfému potácel mezi sladkostí a suchostí.
Sladká, výrazná a zajímavě namíchaná vůně, se kterou v davu nezapadnete.

Komentáře Les Parfums de Rosine Poussiere de Rose

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Les Parfums de Rosine Poussiere de Rose

Nový článek:

6 důvodů, proč vám nefunguje krém proti celulitidě

 

Koupila jste si krém proti celulitidě, který doporučuje 9 z 10 žen, ale vám prostě nefunguje? Nepřiklánějte se hned k té desáté a nejdříve se zamyslete, jestli neděláte jednu z následujících chyb.

Celý článek »
TOPlist