Rose de Feu (Les Parfums de Rosine)

Dámská vůně
Rok:

2005

Složení (ověřené)

HLAVA: kardamom, bergamot, ylang-ylang, magnólie
SRDCE: perník, růžový olej, jasmín
ZÁKLAD: santal, vanilka, benzoin, bílé pižmo, ambra, vetiver

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Les Parfums de Rosine Rose de Feu

Ada

Rose de Feu (‚ohnivá růže‘) je… růže, samozřejmě, u Parfums de Rosine to ani jinak nejde, tentokrát s kořením. Hlavními složkami (kromě růže) je perníkové koření a kardamom - kardamom je takové to kysele pikantní koření, které voní po citronu a citronové trávě a nejvíc ho je asi v Blv pour Homme od Bvlgari. V Rose de Feu je patrné hlavně ze začátku, pokud vůni nanesete na papírek nebo na oblečení, vydrží kardamom velmi dlouho výrazný. Přímo na kůži záhy mizí a vůni kraluje teplá, příjemná perníková směs. Začátek má dokonce snahu snad lehce do chyprova (je zřetelně cítit vetiver), ale to je falešná stopa. Rose de Feu je květinově kořeněná a svým charakterem spíš orientální.
Pro milovníky sladce, perníčkově kořeněných vůní je Rose de Feu jasná volba k vyzkoušení - bohužel musím zkritizovat výdrž, která je mizerná, skoro katastrofální. To nejzajímavější se odehraje během necelé hodinky a pak zbyde jen takový kořeněný odérek; za další hodinu jsem se vysprchovala, přemáchla jsem si tílko a zkušební vzorek, byť štědře nanesený, mi z ruky beze stopy zmizel. Počítejte tedy s tím, že se budete muset spíš polít než lehce ‚prsknout‘, a během dne nejspíš párkrát obnovit.

Hodnocení parfému Les Parfums de Rosine Rose de Feu od uživatelek 11 hodnocení

Líbí se (9)
82%
Nelíbí se (1)
9%
Neutrální (1)
9%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Les Parfums de Rosine Rose de Feu24.07.13

Růže - temná, půlnoční, s nasládle kořeněným nádechem a zakončená jemně ovocným pižmem. Ovšem výdrž se „výdrží“ ani nazvat nedá......bohužel.25.02.11

A další „Rosinka“, kterou jsem ještě neměla štěstí vyzkoušet. Mám je ráda… mají hezké flakóny a jejich růže na tisíc způsobů jsou zajímavé a krásné.

Silný začátek! Ostrý kardamon, jako když si do něj kousnete a nevíte, co máte čekat… ylang-ylang… jak opojný…
Přesně! Růžový olej… květiny, květiny na oleji, omamné, opojné… hodně květin. Skutečně nevím, co je zajímavější… první nadechnutí nebo vydechování vůně… trochu suchosti veriveru, malinko pižma… hřejivý ale nedusivý santal… závěr mi přijde trochu lékárenský. Není to úplně typický závěr vůně, řekla bych. Pořád je výrazný, relativně ostrý a snad i trochu pánský… vetiver je skutečně dominující a ylang-ylang stále patrný.

Nevím, co si mám myslet… jako žena, která se vám v noci podá, rozkvete a pak ráno chladně odejde, ale pořád je to ta samá a ve všem tom je svá. Nedá vám zapomenout a pořád nad ní budete přemýšlet. Tahle vůně není rozhodně líbivá, i když líbit se bude jistě milovnicím květinových a klasických vůní.

Komentáře Les Parfums de Rosine Rose de Feu

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Les Parfums de Rosine Rose de Feu

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist