Patchouly Bohème (LM Parfums)

Unisex vůně
Rok:

2011

Složení (ověřené)

HLAVA: list egyptské pelargonie, vzácná dřeva
SRDCE: indonéská pačuli, viržinský tabák, kůže
ZÁKLAD: pižmo, tolu, tonka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny LM Parfums Patchouly Bohème:

Hodnocení parfému LM Parfums Patchouly Bohème od uživatelek 18 hodnocení

Líbí se (9)
50%
Nelíbí se (3)
17%
Neutrální (6)
33%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém LM Parfums Patchouly Bohème - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze LM Parfums Patchouly Bohème


07.05.14

Mistrovské dílo.
Lehce kouřové, vzácné dřevo s pačuli trochu nasládlé, ale ne moc. Unikátní kompozice. Dřevo, pačuli s trochou karamelu, tabákem, kůží, vanilkou, tonkou a tolu pryskyřicí a určitě je tam trochu vetiveru nebo něčeho podobného.
Tato vůně je vemi zajímavá. První co ucítíte jsou vzácná dřeva, ty mě berou. Parfém voní luxusně. Cítím tam takovou vibraci, která mě nenechává chladným. Něco, co nedokáži popsat a nutí me se k parfému vracet. Měl jsem jeden vzorek a ten jsem dal pryč a stále jsem o této vůni přemýšlel a chtěl ji zpět.
Parfém vytvořila Mona di Orio a je tam jeden stejný prvek jako je v Ambre Muscadin, prý karamelový nádech.. a ano, něco mají společného, jistý samet, který cítím z dámských šminek, kterého je Ambe Muscadin plná. Tu je ale jen ten prvek… a hromada dřeva a pačuli kolem.
Mezi vzácnými dřevy probleskuje tabák a zase mizí, je cítit zemitá „zvláštní“ pačuli, nějaké kytky, kůže a pryskyřice, pak příjde ambra, vanilka, tonka a karamel a skořice. Je to výrazné, je to plné, přitahující, temné, drsné, nasládlé, drhnoucí a přitom sametové. Luxus na kolečkách… teda v lahvi. Parfém vypráví příběh, vidíte ty vzácná dřeva před očima, jak kdyby opravdu byla před Vámi. Parfém maluje obrazy, vidíte tu temně červenou, hnědou, stmívání. Stále kolem nositele vibruje a nenechá nikoho chladným. Na první zkoušku si řekneme, je to výborné, ale nechci to. A další dny Vám to vrtá hlavou…nosem. Prostě návykové.

Komentáře LM Parfums Patchouly Bohème

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a LM Parfums Patchouly Bohème

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist