Ambre & Santal (L'Occitane)

Unisex vůně
Rok:

2013

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, rozmarýna
SRDCE: fíkový list, růže
ZÁKLAD: santalové dřevo, cedr, labdanum, vanilka

Popis parfému:

La Collection de Grasse. Tuto vůni vytvořila Karine Dubreuil.

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému L'Occitane Ambre & Santal od uživatelek 39 hodnocení

Líbí se (33)
85%
Nelíbí se (2)
5%
Neutrální (4)
10%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Kategorie vůně L'Occitane Ambre & Santal od uživatelek

Recenze L'Occitane Ambre & Santal04.10.13

Hned od začátku ambra - svěží, kořeněná, propolisově balzámová, nijak třeskutě sladká. Po rozvonění začala postupně nabírat „santalový dech“ - ve finále pak převládly čerstvě vybalené santalové tyčinky se sladkým labdanovým nádechem. Tak ta se povedla…02.10.13

Velmi důstojná náhrada za starou dobrou Ambre. Tahle je sladší, dřevitější a jemnější, ale to neznamená, že jde o cosi bezvýraznýho či nesoudržnýho, navíc drží velice dobře. Santalu sice nepobrala tolik jako cedru a vanilky, ale není to na škodu. Vřele a upřímně doporučuju všem milovnicím sladce dřevitejch vůní, který k vám přilnou a za žádnejch okolností neoběžujou. L´Occitane se tímto počinem u mě slušně vytáhl.

Komentáře L'Occitane Ambre & Santal

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a L'Occitane Ambre & Santal

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist