Fleur Défendue / Forbidden Flower (Lolita Lempicka)

Dámská vůně
Rok:

2008

Složení (ověřené)

list jahodníku, stonky mimózy, pivoňka, fialka, květ anýzu, mandle, pižmo, trpká třešeň

Parfuméři:

Menardo, Annick

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Lolita Lempicka Fleur Défendue / Forbidden Flower

Ada

Na základě proma, které tvrdilo, že jde o ‚novou květinovou vůni, vyvinutou parfumérkou Annick Menardovou‘, jsem čekala, že Forbidden Flower bude od původní Lolity odlišná. Ani v podstatě stejný flakonek mě nevaroval - a tak jsem se divila, když se z něj na mě vylinula známá fialková vůně. Rozdíly tu jsou - Flower je jemnější, pudrovější, méně lékořicová než fialová Lolita; fialkovou pudrovostí je víc podobná Midnight Fragrance, ale postrádá její dusivost. Připomíná starý Aviril s jeho pudrovou, jemně fialkovou vůní. Cítit je i pivoňka a mandle, jinak jsem nic moc zvláštního nezaznamenala, snad jen na začátku.
Rozhodně doporučuji k vyzkoušení milovníkům původní Lolity a fialkových vůní vůbec.

Hodnocení parfému Lolita Lempicka Fleur Défendue / Forbidden Flower od uživatelek 128 hodnocení

Líbí se (77)
60%
Nelíbí se (14)
11%
Neutrální (37)
29%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Lolita Lempicka Fleur Défendue / Forbidden Flower - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních
3x v nejkrásnějších flakonech

Kategorie vůně Lolita Lempicka Fleur Défendue / Forbidden Flower od uživatelek

Recenze Lolita Lempicka Fleur Défendue / Forbidden Flower


26.12.13

Začátek vůně mi připadá hodně syntetický. Při prvním přivonění jsem si představila plast a mokré zelené listí, vůně mi byla dost protivná a působila na mě lacině.
Po chvíli se začala stává snesitelnější, ale pro mě je velmi nezajímavá a umělá.
Moc se nevyvíjí a asi po dvou hodinách mi po ní už zbyly na zápěstí jen stopy, takový neurčitý vyvanulý závan pudru a Avirilu.


25.01.13

Hned na první kousnutí do žlutého jablíčka se zlatou stopkou ucítíte jahody. Ale naštěstí ne ty naložené v cukru se šlehačkou, je to jen závan. Jako když se procházíte po zahradě. A o kousek dál zrovna začíná rozkvétat pivoňka. Ještě ne omamně, ale už voní. S postupujícím večerem vůně trochu ztěžkne a pivoňka dá přednost nahořklému základu. Ale i ta závěrečná natrpklost je velmi jemná a příjemná. Sympatická, bezstarostná a dokonale vyvážená letní vůně, ideální pro někoho, kdo nesnáší ostré „svěženky“ a sladké vůně ho dusí.


27.10.12

Vůni mám právě na zápěstí a asi podesáté očuchávám. Musím říct, že tohle není nic pro mě, je to neskutečný bolehlav. Fialky jsou z toho opravdu hodně cítit, proto opravdu záleží, zda vám vadí, nebo je máte rádi. Já jsem bohužel v té první skupině.


26.01.12

Těm vůním od Lempicky prostě něco chybí. Přijdou mi jako by byly zakřiknuté. Forbidden Flower je fialková vodička s dávkou kytiček ( já na ty kytičky nejsem), bije mi do nosu pivoňka a koktejlové třešničky. Celé je to chemické, sladké, koktejlové.

Komentáře Lolita Lempicka Fleur Défendue / Forbidden Flower

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
ParfémováLady
Nováček 9 příspěvků 09.08.15 12:07

Ne už tak dobrá, jako původní Lolita, ale pořád krásná :srdce:

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Vložit nový komentář

Uživatelé a Lolita Lempicka Fleur Défendue / Forbidden Flower

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist