Si Lolita (Lolita Lempicka)

Dámská vůně
Rok:

2009

Složení (ověřené)

mandarinka, bergamot, červený pepř, hrachor, elemi, ambra, pačuli, tonka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Lolita Lempicka Si Lolita:

Hodnocení odbornice: Recenze Lolita Lempicka Si Lolita

Ada

Od značky Lolita Lempicka snad všichni známe jen to fialové jablko, které se objevilo před dlouhými dvanácti lety a za tu dobu se dočkalo tolika variací, že je málokdo dokáže zpaměti vyjmenovat (jen si to zkuste). Ještě je tu samozřejmě L, ale jablíčko zůstane symbolem Lolity asi navždy. A teď tu máme další roztomilý flakonek s puntíkovaným šátečkem - Si.
Reklama i flakon jsou typicky lolitovsky rokokové - růžovolící slečna v kytičkované podprsence spočívající na romantických přehozech, skleněná cingrlátka, puntíčky a zlaté krucánky. Název přímo vybízí k tomu, abychom si za něj dosadili otazník. Přičichněte a řekněte: sí? Nebo non? Pár zklamaných názorů jsem už na internetu objevila, pro mě je to ale jednoznačně .
Si jednoznačně patří do stejné linie s ostatními vůněmi, je také taková napůl dospělá, napůl dívčí, nositelná v každém věku, ale protkaná pár rozvernými kudrlinkami. Voní ovšem úplně jinak, není to vanilkový rohlíček a neobsahuje vůbec žádné fialky. Většinu doby, po kterou vydrží vonět (výdrž je dobrá, skoro celodenní), je to svěží květinové mýdélko, kombinace čistého těla, tělového pudru a voňavého oblečení právě vytaženého z prádelníku. Cítit je také pepř a sladké tonkové tóny (na které si právě někteří zklamaní stěžovali, že naprosto převládají). Celkově není vůně příliš sladká ani teplá, při nestřídmé aplikaci ale bude pronikavá a bolehlavová jako třeba Sicily. Závěr je spíš pudrový než mýdlový.
Flakon jsem viděla vystavený v parfumerii na neosvětleném stojánku a nevypadal tak étericky jako v reklamě, ale až ho přesunou do regálu a pustí na něj světlo, bude se členité sklo s pozlacenými okraji pěkně třpytit.

Hodnocení parfému Lolita Lempicka Si Lolita od uživatelek 329 hodnocení

Líbí se (222)
67%
Nelíbí se (41)
12%
Neutrální (66)
20%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Lolita Lempicka Si Lolita - umístění v žebříčcích uživatelů

5x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních
10x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Lolita Lempicka Si Lolita

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Lolita Lempicka Si Lolita


21.04.16

Si má v mém parfémovém světě několik prvenství. Nejen, že si přesně vzpomínám na své první dojmy, což se mi u jiných parfémů nepoštěstilo, ale také byla první vůní, která nespadala do kategorie „obecně líbivá“. Začátek mě poněkud vyděsil (přitom dnes jej pokládám za nejkrásnější „moment“ z celého prožitku), a to svou peprnou nahořklostí. Naštěstí tento „moment“ trvá poměrně dlouho, což se mi velmi zamlouvá. Po dokonalém rozvinutí cítím jemnou vůní jehličnatých stromů s pryskyřicí a závěr vůně je jemně mýdlově sladký. Výdrž je fantastická – celodenní! I přesto, že se drží u těla, vytváří kolem mě jemnou auru a zanechá voňavou stopu všude tam, kde se objevím. Kdybych měla Si hodnotit třemi slovy, řekla bych: Jiskrná, odvážná a originální!“


07.02.13

Něžňoulinký flakónek ve tvaru čtyřlístku s puntíkatým šátečkem okolo „krku“ neskrývá žádnou přeslazenou vodičku, ale poměrně výraznou, jemně opepřenou šmrncovní vůni, ve které dominuje pryskyřice a skoro bych tipla i nějaké dřevo, přestože ho složení neuvádí. Představuji si jí na mladé ženě, která se sice neobléká jako dáma velkého světa, ale umí být osobitě elegantní a dává přednost vlastní cestě před dálnicí vyšlapanou masami. Si, Lolita, mi piace.


27.10.12

Dle hodnocení se vůně spíše líbí. Moje první dojmy při ozkoušení byly: utrejch, dále: ale ne, strčila jsem hlavu do borovice, cítím pryskyřici (smůlu, nebo jak tomu kdo říká). Dále to pokračovalo „non Lolita“, protože se mi část vzorečku vylila na stůl a musela jsem jí asi hodinu čuchat, než trošku zeslábla. Nakonec, protože mám na stole nepořádek jsem se omylem vysmrkala do kapesníku kterým jsem Lolitu utřela. NON! Lolita se až po delší době zbaví toho „pryskyřicového“ nádechu a docela příjemně se rozvoní, to již ale téměř není z kůže cítit.
Uprava recenze: stale vice jsem cmuchala az se vyvinula nutnost tuto pryskiricnou vuni citit. A nakonec jsem ji i zakoupila. Do horka se bude hodit.


19.09.12

Velmi zvláštní, zajímavá až kontroverzní vůně. V první chvíli voní koření tak divoce, silně a hořce, že by mohla být i pánská. Hlavně pepř, hřebíček a opravdu mentol- větřík,který protáhne nos(i když ve složení není). Když se ale vůně rozvine, vznikne něco velmi zvláštního, originálního. Ostří ustoupí, zesládne do ovocných tónů a každý nádech jako by chutnal jinak. Koření zůstane,ale jen okrajově, nevtíravě, jako doprovod nasládlé květino ovocné esence. Co se týká výdrže, je skvělá. Cítím ji na šátku i po týdnu. Velmi jsem si ji oblíbila, nemůžu se jí nabažit, je úžasná. Ale uznávám,že to není vůně,která by byla univerzálně líbivá.


21.07.12

Si Lolitu som kupovala naslepo, raz za čas to tak robím. Zaujala ma kombinácia mandarinka, fazuľa tonka a pepř…a k tomu- no čo vám poviem- chutná reklama. A ešte som sa dočítala, že nie je klasicky lolitovsky presladená, takže som sa rozhodla- a spravila som dobre. Zaujímavá, krásna, nezvyčajná: štiplavo orientálne sladká. Ja totiž sladké vône zbožňujem, ale nie bolehlavy, ako sú „L“ a prvý Lolitin parfém. Inak bežne ju nepoužívam, myslím, že to obecne nie je populárna vôňa a príde mi škoda používať ju pri ľudoch, ktorí ju neocenia.


15.04.12

Ačkoliv nejsem žádná romantická přeslazená holčička, pro kterou je dle flakonku tato vůně určena, vůně mě zaujala. A to celkem hodně (překvapivě, Lolita u mě moc úspěchu nemá zatím).

Po výraznějším pepřovém začátku (pepř se drží dlouho a dává vůni právě ty neholčičkovské neromantické „grády“) přichází sladší tóny. Ale není to ta otravná sladká, jako většinou (když v recenzích čtu sladší vůně, automaticky to vzdávám, že to zase bude hlavobol). A nemůžu si pomoct, ale k pepři tam ještě cítím drcený hřebíček.

Vůně je to opravdu zajímavá. Nemůžu říct, že to bude moje zlatá medaile, ale nebyla bych proti si ji na sebe semtam pro změnu nálady šplouchnout.

A musím říct, že jsem snad poprvé za mou historii tady na Arome souhlasila s Adou :) (většinou je pro mě neoblíbenost u Ady signálem, že to bude vůnička přesně pro můj nosík a naopak)


04.01.12

Vůni jsem nekupovala naslepo, přesto jí nemůžu dát palec nahoru. Jsou chvíle, kdy mi voní a mám na ní vyloženě chuť a jsou chvíle, kdy mi čpí a říkám si, že koupě byla omyl, zřejmě hormonální výkyvy..... Mám EDT, takže nehodnotím přímo parfém. Začátek vůně je velmi ostrý, zřejmě pepř, cítím ho hodně dlouho a k němu se přidává mentol. Vím, že ve složení nic takového není, ale můj nos si to tak nějak přebírá. Později vůně zpříjemní, mentol se téměř vytrácí a cítím lehce ostřejší, mýdlovou vůni trošku šmrnclou zelenou trávou rozemnutou mezi prsty. Na kůži se mi vůně poměrně zajímavě a voňavěji rozvíjí na rozdíl od oblečení, kde mě něco vadí. Výdrž je u EDT střední, vůně rychle zeslábne, ale lehoučká stopa je cítit poměrně dlouho. Flakonek je krásný, jak jinak u Lolitek ani snad nemůže být.

Komentáře Lolita Lempicka Si Lolita

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Lolita Lempicka Si Lolita

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist