Gold (Louis Cardin)

Dámská vůně
Složení (neověřené)

HLAVA: pomeranč, koření
SRDCE: vanilka, šafrán, hřebíček
ZÁKLAD: santal, růže

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Louis Cardin Gold od uživatelek 17 hodnocení

Líbí se (12)
71%
Nelíbí se (1)
6%
Neutrální (4)
24%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Louis Cardin Gold - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze Louis Cardin Gold


12.04.14

Nádherně svěží parfém. Ani bych nevěřila, že je to „orientálka“. Nádherně silná plná vůně, ve které dominuje vůně pomeranče - nebo spíš pomerančové kůry - malilinko nahořklé, ale hořkého je tam jenom tolik, aby vůně nebyla přeslazená, nebo moc kyselá. Je prostě akorát. Není to ulepená ovocenka. Po krátké době zpudrovatí. Pudrové vůně miluji, takže to je přesně to, co jsem hledala. Pomeranč, růže a vanilka z ní dělají vyváženou velmi svěží, elegantní ale také decentní a nevtíravou vůni čistoty, které si každý všimne. Žádný bolehlav. Tato vůně má duši. Prostě náádhera! A není drahá!


05.12.13

Přivonění k tomuto smyslnému parfému je jako klíč od brány orientálního snu. Gold přináší lesk palácových komnat vyzdobených drahými tapisériemi na stěnách, nadýchanými závěsy na oknech, hlubokými koberci na podlaze a blyštivým brokátem potaženými sofa s hedvábnými polštáři. Uprostřed přepychu na ebenovém stolku vykládaném slonovinou se jako perla vyjímá elegantní bílo-zlatý flakonek odhalující sametově hebké pohlazení elegantní zapudrované vanilky.

Její třpyt začíná nárazem citrusové vlny s dominujícím červeným pomerančem i se špetkou kůry. Načechraný hřeben se během chvilky roztříští v klidné hladině hřejivě se linoucího voňavého koření, aby hladce promíchané esence vytvořily komorní špalír pro nastupující vanilku. Tiché šumění jemně nasládlého aroma postupně nabývá na intenzitě, vanilka je již plně přítomna a s decentním odstupem doprovázena suitou z jemného santálu. Společně otvírají náruč nesmělé růži a pozvolna se vzájemně prolínají do měkké pudrové záře, která svůdnou intimností halí svojí nositelku a unáší mysl odpočinout do pohádkových dálav.

Komentáře Louis Cardin Gold

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Louis Cardin Gold

Nový článek:

Žena, která archivuje vůně zašlých časů

 

Měli bychom poznávat a zažívat svět všemi pěti smysly. Přesto jsou v naprosté většině případů preferovány jen tři z nich. Je tomu tak i v případě poznávání naší minulosti. Vizuálně, hmatem či sluchem zkoumáme staré záznamy, předměty, dokonce lze i chuťově zkoumat staré recepty. Ale co vůně zašlých časů?

Celý článek »
TOPlist