Inédite (Lubin)

Dámská vůně
Rok:

2009

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, mandarinka, pepř
SRDCE: hřebíček, koriandr, skořice, heliotrop, růže, šeřík, nektarinka
ZÁKLAD: kosatec, pačuli, virginský cedr, vanilka, kašmírové dřevo, pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Lubin Inédite od uživatelek 8 hodnocení

Líbí se (5)
63%
Neutrální (3)
38%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Lubin Inédite


23.02.13

Inédite Lubin je skoro pohádková vůně, už tím příběhem, který je za ní. Vlastně jsou to příběhy dva, jeden je tak trochu povinnou legendou za vůní samou, druhým je příběh o zmrtvýchvstání značky Lubin. A ten je skutečný.

Nejdříve k vůni. Nejméně povedený je na ní název. Strohý, suchý, nesrozumitelný. S tím udělal Gilles Thévenin, současný majitel značky, chybu, protože nemá šťávu a nenaznačuje, jak chytlavá a přitažlivá vůně je.

Má v sobě perlivost Bellodgie, ale bez křiklosti aldehydové zeleně. Má tutéž říznost hřebíčkově kořeněných květin, jen ji skrývá pod vrstvou pudru a pižma. „Jen“ asi není úplně namístě, protože to není slabina, ale rafinovanost sama – ke květům se tím pudrem musí nos rozkošnicky (nenapadá mě vhodnější slovo) bořit. A to byl úžasný nápad. Dokonce ze dvou důvodů. Nejen proto, že je to krásné. Dvojí závoj z pižma a pudrového otočníku usazuje příběh do jeho prostředí.
A tady je pointa - Inédite znamená „nezveřejněný“ nebo také „neznámý“, což odkazuje, byť trochu krkolomně, na romantickou novelu o čerkezské harémové dívce Aziyadé. Proto ten závoj.

Komu je jméno povědomé, má pravdu, jde o tutéž novelu, která inspirovala Aziyadé od Parfum d'Empire. Byla to nejspíš náhoda a tvůrci o tom pravděpodobně nevěděli, protože na trh se vůně dostaly rok po sobě a to je krátká doba. Podobné si nejsou. Místo hutné orientální všehochuti Aziyadé sází Inédite na romantickou tajemnost.

Velmi příjemný je její vývoj. O hřebíčkové stopě Bellodgie v úvodu byla už řeč. Postupem času přechází v nádherně plný koriandr. Dokonale hladké spojení květin s ovocnou sladkostí během dne prosychá do dezertního pudru. V téhle fázi svou jednolitou krásou připomíná pudrový otisk Bois de Paradis, dokonalého dílka Michela Roudnicky.
Je krásně vyvážená mezi vůní pudrovou a svěží kořeněnou květinovkou. Nabízí vlastně oboje. Nemůžete jí nic vytknout, je dokonalá.

To samozřejmě Gilles Thévenin potřeboval. Značku s dvousetletou historií – to je ten druhý příběh -, kterou si předávaly nadnárodní koncerny a nechávaly ji bez peněz pomalu odumřít, chtěl zachránit i za cenu, že investuje kromě dalších peněz i takžka veškerý svůj majetek. V jednom článku říká, že prodal i svůj pařížský byt a auta a skončil v pokojíku pro služku, jeho babička nad ním plakala.
A jistou dobu to vypadalo bledě, značka se finančně propadla na dno, ale odrazila se od něj, vyhoupla se a zvedá se dál. Samozřejmě díky kvalitě Théveninových vůní. Prorazil s Idolem, dnes už proslulým. Vůně z dalších vln, mezi nimiž je i Inédite, na své objevení povětšinou ještě čekají.

Komentáře Lubin Inédite

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Lubin Inédite

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist