Strass (Luciano Soprani)

Dámská vůně
Rok:

2002

Složení (neověřené)

HLAVA: mandarinka, bergamot
SRDCE: jasmín, ylang ylang, růže
ZÁKLAD: ambra, santalové dřevo, pačuli, benzoin, cedr

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Luciano Soprani Strass od uživatelek 7 hodnocení

Líbí se (5)
71%
Neutrální (2)
29%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Kategorie vůně Luciano Soprani Strass od uživatelek

Recenze Luciano Soprani Strass25.09.09

Přestože vznikla teprve před sedmi lety, tato vůně jako by vypadla ze staré skříně. Před více než pětadvaceti lety jsem přesně tohle cítívala v divadlech a na koncertech a i tehdy se mi zdálo, že ty nazdobené dámy používají nějaký starý parfém. Vůně je to nanejvýš klasická a staromódní, což ale nemyslím nijak pejorativně, protože nosu milovnic takových staromódních kousků by jistě lahodila. Složení neznám, ani několikerým celkem důkladným propátráváním internetu se mi nepodařilo ho nalézt (kdyby ho někdo znal, sem s ním!), takže jen odhaduji z toho, co cítím. Po nanesení ze Strassu vane trochu ostré mýdlo a v pozadí se dají vytušit sladké květiny, patrně růže. Jak jde čas, poměr sil se obrací, mýdlo pomalu ustupuje a do popředí se proderou zmiňované růže, které postupně sládnou, až voní jako orosené a pocukrované. Aby ale sladkost nebyla nepříjemná a nesnesitelná, jistí to v pozadí neustálá slabá přítomnost ustoupivšího mýdla. Jiné složky nejsem schopna odlišit, i když jistě budou přítomny, protože takhle jednoduché parfémy nebývají. Pro můj nos je to vůně nadmíru lahodná, sladce květinová, ani náznakem svěží, říkám jí vůně divadelní, i když ji v chladném počasí nosím při střídmé aplikaci i na den. Není nijak zvlášť výrazná, ale je dost silná a na mé pokožce poměrně vytrvalá. Tuhle vůni bych darovala své babičce a pak jí na ni tajně chodila. Babičku už ale žádnou nemám, tak si prostě staromódní Strass užívám sama. On totiž není jen lahodný, ale i krásný. Flakón je nesmírně elegantní štíhlý čirý váleček v jednom místě s drážkou po celé délce, aby se dal položit a neodkutálel se pryč. Do černého proužku na jednoduchém víčku, které kopíruje tvar lahvičky, je vsazen čirý broušený kamínek (patrně plast, ale zdařilý), který má zřejmě vyjadřovat název vůně - tedy Strass.
Musím říci, že jsem se s touhle vůní nikdy u nikoho nesetkala a nikdo ji ani neznal. Je-li tu někdo takový, ať napíše své dojmy.

Komentáře Luciano Soprani Strass

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Luciano Soprani Strass

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist