Gardenia (M. Micallef)

Dámská vůně

Hodnocení parfému M. Micallef Gardenia od uživatelek 60 hodnocení

Líbí se (49)
82%
Neutrální (11)
18%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém M. Micallef Gardenia - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Vlastnosti vůně M. Micallef Gardenia

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně M. Micallef Gardenia od uživatelek

Recenze M. Micallef Gardenia


18.02.12

Čistota, radost, nostalgie… Začátek je sladce omamný díky bílým květinám. Připomíná mi slavnostní okamžiky, bílé šaty… Dále je zde vanilka a občas problesknou i svěží pomerančové tóny. Po čase začne být vůně decentnější a klidnější. Cítím pleťový krém, nebo ještě lépe bílé květinové mýdlo. Ano, připomíná mi bílé mýdlo, kterým jsem se myla v dětství.20.01.12

Tak to je nádhera. Plastová Líza a oslizlá Isabejka můžou obě chodit kanálama, Micallef hraje šarádu s gardénií v hlavní roli. Mám tady krásnou čistou gardénii, sprostou gardénii a ještě její dublérku - jasmínotuberózu, která vznešenou trojjedinost královsky korunuje. Začíná - já to vážně musim říct - přímo epicky. Mezi nahnilejma pomerančema se vyvaluje napůl odkvetlá gardénie, tedy gardénie přesně v tý fázi, kdy si nejsem jistá, jestli ještě voní nebo už smrdí. Ale odtrhnout od toho nos je nemyslitelný. Je to voprsklý hodně přes čáru, ale ještě to neni porno. Je to takovej malej Micallefův florální fetiš. Sotva se rozkoukam z pomerančů, už se to na mě valí, jasmín, pižmo, ambra, ovocně-květinová sladkost a šťavnatost, zdrženlivá, aristokratická omamnost… nádherný orgie. Je přesně jedna z těch vůní, u kterejch přičichnete ráno k rozprašovači a celej den vám zůstane v nose. Neuvěřitelně prostorová, ale ani náhodou vlezlá. Jsem okouzlena. Zrovna si v kytkovkách nelibuju, ale tady udělím vedle Cruel Gardenie další čestnou výjimku. Tohle hergot očekávam, když se řekne květinová vůně!22.12.11

Začátek je sice trochu úderný - smršť bílých květin jako když člověk zaboří nos do pugetu - ale síla bílého orkánu je mírněna svěží zelení (rozmačkané zelené lístečky, míza). Po velmi rychlém rozvonění se přidal výrazný pomerančový květ a prachově jemný kořeněný poprašek (bílý pepř?)…z bílok­větinové smršti zbyla nasládlá hedvábná šála, která se v závanech vlní kolem těla. Přes všechnu sílu to není žádný zabiják - drží se pěkně u nositelky a vytváří lehký oblak.....přesněji řečeno takový voňavý skafandr. Vůně, ze které dýchá nenucený luxus. A famózní výdrž - to jen takový malý bonus.....


17.01.11

Micallef uvádza toto zloženie:

hlava: esencia gardénie
srdce: neroli, gardénia, jazmín, tuberóza
základ: santal, biele pižmo

Fragrantica zase toto:
jazmín - gardénia - pravá ambra - vanilka

Gardenia sa otvára nádherným, chladným a horkastým závanom tuberózy a jazmínu… ktorý trvá presne pol sekundy. Niekedy sekundu, ak je vhodné počasie. Škoda. Vydržala by som tak voňať aj hodinu. Hneď potom nastupuje dosť sladká gardénia v sprievode pomarančového oleja, ktorý jej dodáva taký zvláštny horko-kyslý nádych. Výsledok je zaujímavý: presladený kvet prebíja neroli, alebo naopak. V chladnom počasí cítiť viac ten horký tón, ale keď som si napríklad išla zacvičiť a zabudla som, že som si ráno šprcla Gardeniu, tak som sa naraz cítila ako zrelý čerstvo prektrojený pomaranč posypaný vanilkovým cukrom.
Gardénia je tu veľmi teplá, postráda akýkoľvek prehnane opojný či hnilý tón. Žiadne huby. Je výrazná, ale veľmi kultivovaná. Sladko-biela-maslová. Našľahaná. Pripomenie vtáčie mlieko (kto ho má rád, bude plesať, komu je z neho zle, ako mne, má smolu).
Asi po hodine-dvoch sa vôňa dosť skľudní, dokonca zdanlivo prestane byť sladká, a dokonale splynie s pokožkou. Vonia to ako ruka dieťaťa, ktorá predtým držala vanilkové pečivo.
V závere sa objaví santal i ambra. Z dieťaťa sa stane lenivo sa preťahujúca žena. Nekonečne zmyselná. Gurmánka.
Gardenia má úžasnú výdrž, vonia aj na druhý deň, sprcha-nesprcha. Asi by som ju nezvládala, keby sa tak decentne nedržala pri tele.

Komentáře M. Micallef Gardenia

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a M. Micallef Gardenia

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist