Les 4 Saisons - Automne (M. Micallef)

Dámská vůně

Hodnocení parfému M. Micallef Les 4 Saisons - Automne od uživatelek 36 hodnocení

Líbí se (31)
86%
Nelíbí se (1)
3%
Neutrální (4)
11%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém M. Micallef Les 4 Saisons - Automne - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních

Recenze M. Micallef Les 4 Saisons - Automne


04.02.12

Automne připomíná pozdní listopad, kdy na zahradě voní vlhká půda a spadané listí, sklizeň je už pod střechou a advent za dveřmi. Děti už pomalu očekávají Mikuláše a v kuchyni se začínají připravovat suroviny na vánoční pečení.
Zpočátku působí jako celkem tuctová sladká ovocenka - vanilka, pačuli, červené plody. Později ale vyvstanou kořeněné a dřevité tóny - muškát a santal, přičemž ovoce zůstává na kůži stále patrné. Kladem této vůně je velmi dobrá výdrž.


28.03.11

Arôme uvádza jedinú zložku: bulharská ruža. Tú som tam necítila ani náhodou, a tak sa prikláňam k domnienke, že ide o omyl. Iné zdroje uvádzajú v hlave bergamot, červené ovocie, v srdci korenie, muškátový orech, šafrán, rascu a v základe santal, ambru, vanilku a pačuli. Tie sa v nej skutočne dajú nájsť.

Skloňte tvár k hrdlu flakónu a ucítite čosi ovocné, šťavnaté. Je sýta, skoro ťažká. A pritom taká páčivá. Takmer až detská, veselá. No už má pár kíl naviac a kruhy pod očami. Po hodine zahrá na inú strunu: zosladne, stlmí sa, ako veľká mohutná žena, ktorá decentne zakrýva svoje vzrušenie. Jeseň podľa Micallef je teplá a vlahá, chvíľami zadúšajúca. Ovocie síce na začiatku radostne vytrieli, ale potom príde pokoj, rozvaha a roky skúseností.
Je rafinovaná, korenistá, a predsa v niečom celkom obyčajná, dôverne známa. Muškátový orech: elegancia a odstup // rasca: domáckosť, tvrdosť // ambra a vanilka: teplá nasladlosť, pot a púder. V závere je nekonečne ženská.

S výminkou ovocného začiatku to krásna tlmená ambrovka, tak akurát zmyselná. Tým sladko-iskrivým ovocím akoby žmurkala. Ale v skutočnosti je vážna, možno dokonca trochu clivá.

Komentáře M. Micallef Les 4 Saisons - Automne

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a M. Micallef Les 4 Saisons - Automne

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist