Madeleine (Madeleine Mono)

Dámská vůně
Rok:

1978

Složení (neověřené)

HLAVA: francouzská tuberóza, mimóza, marocká žonkyla
SRDCE: turecká růže, jasmín, římský heřmánek
ZÁKLAD: větvičník, pomerančový květ

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Madeleine Mono Madeleine od uživatelek 7 hodnocení

Líbí se (6)
86%
Nelíbí se (1)
14%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Madeleine Mono Madeleine15.08.10

Krásná a tak intenzivní!
Tímto děkuji JitceV, která mi umožnila tuto vůni vyzkoušet…
Hned od svého začátku vás vůně zaujme, rozvíjí se totiž hned a běží stále dál a dál a představuje se v celé šíři… Prostě má spád ve stylu „Dobrý den, jsem tady, jdeme na to, na co čekat.“
Je to jedna z těch „velkých bílých vůní“ které mám osobně ráda. Je skutečně intenzivní a voní i ze vzdálenosti dobrých 5 cm od nosu.
Kdybych ji měla charakterizovat, řekla bych, že j to bílá vůně s kořeněným či dřevitým podtónem a také podtónem krému.
I když to složení neuvádí, cítím v té vůni něco, co ji od začátku „nadzvedá“. Bílé květy mají tendenci dusit a působit jako bolehlav (tím jest nechvalně známá třeba Pacco Rabanne Pour Elle). Tady ale cítím něco jako… kardamom či badyán co tu vůni jakoby táhne nahoru, aby moc netěžkla (i když i tak je „velce bílá“ až dost).
V závěru pak je cítit ta bílá krémovost, co je u Mahory, Flower od Avonu nebo v Gold od Donna Karan.
Velmi oceňuji zpracování jasmínu v této růži. Zvláště v těch bílých někdy jasmín nepříjemně čpí jako… ten socialistický WC blok, či mýdlo (s tím to mám spojeno já… asi už na celý život).
JitkaV psala, že tato vůně je oblíbenou u Brooke Shields a Nancy Reagan. Tak právě k té Nancy mi jde dokonale! Zcela elegantní a neotřelá bílá vůně, necítila jsem ještě nic podobného, a pokud by Nancy potřebovala vonět celý den, tak tato vůně na to skutečně má. Je krásná po celou dobu, nenašla jsem v ní odpudivý moment, což se mi u bílých vůní vždy stane jakkoliv je miluji.

Komentáře Madeleine Mono Madeleine

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Madeleine Mono Madeleine

Podobné parfémy Madeleine Mono Madeleine

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist