Fusion sacrée obscur (Majda Bekkali)

Pánská vůně
Rok:

2012

Složení (ověřené)

HLAVA: davana, kardamom, celer, neroli, rum, bergamot, levandule, citron, sladký pomeranč
SRDCE: bílá káva, tuberózový absolut, hřebíček, pelargónie, sladká hruška William
ZÁKLAD: lékořice, benzoin, santalové dřevo, oppoponax, pravá ambra, cedr, vanilka, karamel, pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Majda Bekkali Fusion sacrée obscur od uživatelek 17 hodnocení

Líbí se (15)
88%
Nelíbí se (1)
6%
Neutrální (1)
6%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Majda Bekkali Fusion sacrée obscur


21.06.14

V případě tohoto posvátného spojení Betrand nachystal pánům nejprve panáka rumu, kořeněného pikantním kardamomem, zakápnul hořkým neroli a přihodil snítku aromatické bylinné levandule. Hned potom dostanou k pití sklenku sladké pomerančové šťávy.

A u pití zůstáváme i po rozvonění, konkrétně u šálku krémové bílé kávy (u dámské verze to byla pouze špetka mleté kávy v úvodu). A pozor, ani o hladu nezůstaneme :mrgreen: ! Dostane se nám cukrově sladké hrušky, ozdobené dvě hlavičkami hřebíčku a jahodové žvýkačky v podobě tuberózy, což je asi jediná spojnice mezi oběma verzemi.

A je libo ke kávě i nějakou tu sladkou karamelku, lékořicový pendrek a vanilkový krém? Žádný problém :mrgreen: . A kde že je ten orient nebo alespoň orientální kavárna? Nebojte, je tu taky ;) . Ve stojánku na stole se nám pálí vonné santalové tyčinky a z pootevřených dveří kuchyně se k nám line kouř ze všech těch vařících se laskomin, které se tam připravují.

Dojezd je opět vzdušně cedrový, jak je u Betranda dobrý zvykem, s přetrvávající karamelovou stopou. A když nad tím tak přemýšlím, vůbec nechápu, proč byla tato verze označena za pánskou, když vůbec pánská není. Jen je gurmánštější, originálnější a vůbec povedenější než verze clair. Intenzita a výdrž jsou pochopitelně znovu excelentní.04.06.13

Tohle je zase jednou ďábelskej lektvar! V jeho složení se dočtete například o rumu, celeru, kardamomu, levanduli, kávě, tuberóze a lékořici. Zní to šíleně, ve výsledku je to sice originální, ale pořád docela nositelná vůně. I když popravdě ten začátek nevydejchávam. Hořko-sladká kombinace kafe, tuberózy, rumu a pomeranče je fakt úderná a dost rozpínavá, měla jsem co dělat, abych se odvážila přičichnout zblízka. Dá se na to ale zvyknout, zvlášť, když následuje nečekaný „zklidnění“ do dřevito-pryskyřičnejch karamelek zasypanejch kardamomem. Se stejně přesvědčivou intenzitou pak vyvane do hustýho benzoinovo-vanilkovýho oblaku. Jestli drží? Jak přibitá.

Komentáře Majda Bekkali Fusion sacrée obscur

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Majda Bekkali Fusion sacrée obscur

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist