J'ai fait un rêve clair (Majda Bekkali)

Dámská vůně
Rok:

2010

Složení (ověřené)

HLAVA: kmín, elemi, listy černého rybízu
SRDCE: pomerančový květ, jasmín, ylang-ylang
ZÁKLAD: kastoreum, pižmo, bílý cedr, guajakové dřevo, labdanum, kadidlo, papyrus

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Majda Bekkali J'ai fait un rêve clair:

Hodnocení parfému Majda Bekkali J'ai fait un rêve clair od uživatelek 59 hodnocení

Líbí se (48)
81%
Nelíbí se (3)
5%
Neutrální (8)
14%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Majda Bekkali J'ai fait un rêve clair - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze Majda Bekkali J'ai fait un rêve clair


19.08.16

Stojím ve světlé zámecké knihovně opečovávané muzejní expozice a cítím vůně pryskyřic, dřev a knížek. Všechno je takové pokojné a oranžově sladké, asi závan květinového parfému dámy, která tu kdysi čítávala u svíčky červenou knihovnu. Krásné.


18.08.16

Česky Měla jsem jasný sen.
No moc jasný ten sen nebyl. Celou noc jsem u sebe nosila sáček s čerstvě upečeným chlebem. Načas jsem si odskočila do babiččiny skříně, kde schovávala kožichy, kožešinové límce a jiné chlupiny (70. léta, kdy ochránci zvířat ještě nevyrazili do ulic vyzbrojeni spreji). Potom jsem se způsobně usadila v nějaké místnosti plné starého dřevěného nábytku a knih, na stole masivní broušená váza s nasládle vonící kyticí. Velké kožené křeslo pode mnou nezpůsobně zazvučelo a přede mnou se objevil šálek horkého jasmínového čaje a čerstvé nahřáté toasty s hutnou pomerančovou marmeládou.
Snář doma nemám, a tak vysvětlení je prosté – na poličce mám vůní dost, a proto se mi o této krásné vůni zatím musí jenom zdát (ale za hřích by určitě stála)!


02.07.14

Celé je to vlastne o pomarančovom kvete (ale akom :palec: ) zahalenom v nostalgickom závoji.
Zo začiatku sa mi tam mihá LHB, len tak prebleskuje, na chvíľu sa ukáže, potom sa stratí, až zmizne nadobro. Vôňa je to zvláštna, záhadná, plná tajomstiev. Skôr suchá a teplá, ale plná. Podľa mňa sa hodí do každého počasia a výdrž má výbornú.

Je to o žene, ktorá má svoje tajomstvo a je zahalená vo zvláštnom hodvábnom (smutnom?) závoji. Keď sa na vás pozrie, jej pohľad je zasnený až nostalgický a skrýva akési tajomstvo, ktoré sa však nedozviete, lebo prikryje oči závojom mihalníc. Položí na vás ruku, ktorá je teplá a hreje. Vyžaruje z nej vrúcno a vy zistíte, že tá žena nie je smutná, ale zamilovaná.
Pred časom som si pustila video koncertu Stinga so symfonickým orchestrom z Berlína r.2011.Presne na tento koncert by som išla s touto vôňou.

Názov ju presne vystihuje.09.05.14

Směs jemných květinek s prachem z rozemnutých suchých bylin, připominajících čerstvé usušené slaměnky. Po rozvonění sladký pudrový pomerančový květ, postupně přecházející do vůně prohřátého dřeva, nasáklého sladkou pryskyřicí. Cesta do tužebníku (a následně i na poličku) bývá někdy velmi krátká a až nečekaně rychlá…

Komentáře Majda Bekkali J'ai fait un rêve clair

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Majda Bekkali J'ai fait un rêve clair

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist