Tulaytulah (Majda Bekkali)

Unisex vůně
Rok:

2016

Složení (ověřené)

HLAVA: vět třešně, cypřiš, badyán
SRDCE: hořká mandle, plumérie, slad
ZÁKLAD: kůže, semiš, fazole tonka, vanilka

Popis parfému:

Autorkou této vůně je Delphine Thierry.

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Majda Bekkali Tulaytulah od uživatelek 26 hodnocení

Líbí se (20)
77%
Nelíbí se (1)
4%
Neutrální (5)
19%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Majda Bekkali Tulaytulah


15.02.17

K popisu Mmaat není co dodat. Mandlový extrakt v úvodu a semišový sáček, který zesládne tonkou. Přesto mi to nedá a doplním ještě pár informací, které jsem posbírala.

Celý název značky niche vůní zní Majda Bekkali - Collection Sculptures Olfactives. Je to proto, že na celkovém dojmu z vůně se podílí i design flakónů, na kterém Majda spolupracuje se známými sochaři. Pro každou vůni je osloven jiný sochař. Jsou to jedinečné a velmi drahé sběratelské kousky. Pro nás obyčejné smrtelníky jsou flakóny skleněné s dřevěným víčkem, ale i ty jsou krásné.

Tulay-Tulah je název města Toledo v arabštině a hebrejštině. Toledo je město tří kultur. V době, kdy se této oblasti Pyrenejského poloostrova říkalo Al-Andalus, zde židé, křesťané a muslimové žili společně v míru a harmonii. Umělecké a kulturní dědictví tohoto období je patrné dodnes. Například v architektuře - na jednom místě můžete vedle sebe spatřit kostely, mešity i synagogy.
„Toledo je symbolem harmonie, rovnováhy a dobrého života. Tulaytulah je moje mírové poselství světu.“ Majda Bekkali

Ve vůni i na jejím obalu je patrná inspirace místem. Sliny se sbíhají nad vůní marcipánu, mandlové pochoutky typické pro Toledo. Ucítíte třešňové stromy kvetoucí na březích řeky protékající městem i okolní krajině dominující cypřiše. Skoro se můžete dotknout měkké kůže na sedlech andaluských koní. Flakón a krabička jsou zdobeny stylizovanými andaluskými rosetami. Inspirací jsou okna v maurském komplexu paláců v Alhambře. Modrá a zlatá na flakónu symbolizují naději a světlo.


19.09.16

Mám před sebou heboučký semišový sáček plný mandlí. Co mandlí, úžasného mandlového extraktu. Někdo mi jej během pár minut vypil, což vůbec nevadí, protože mandle mám ve vůních sice moc ráda, ale pokud se vůně moc nevyvíjí, brzo se mi omrzí. Hebký semiš zůstává, je tak jemný, že jsem skoro na pochybách, jestli to není spíš samet, pořád jej musím očichávat a hladit. Asi po hodině jej převrátím naruby a hele, mandličky se vrátily, ale už voní jen slabounce a jsou sladší, uvnitř se totiž schovala vanilka s tonkou. Stává se z ní spíš tělová, intimní vůně, po třech hodinách je po ní.
Ale to ještě není všechno, zkusila jsem si ji totiž stříknout i na lem trička. A vida, pěkný chameleon to je. V semišovém pytlíku máme najednou místo mandlí cyankáli, do sáčku vlezla myška, cyankáli vypila, nechala po sobě bobek a chcípla 8o.
Takže na oblečení raději ne. Výdrž spíš menší.

Komentáře Majda Bekkali Tulaytulah

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
teena-s
Učednice 90 příspěvků 24.02.17 21:19

dost dlouho citim semiš-to bude patrne ta zminovana myšina ,do hodky zjemni do kvetinova a pripomina mi vuni Laguna Maravilla ,sladsi -mene vodni. U mě dobrý :)

Na poličce 75 parfémů 13 miniatur 30 odstřiků 221 vzorků V tužebníku 10 parfémů
Vložit nový komentář

Uživatelé a Majda Bekkali Tulaytulah

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist