Aoud Café (Mancera)

Unisex vůně
Složení (ověřené)

HLAVA: jiskřivý bergamot, broskev, černý rybíz
SRDCE: ambrové a květinové tóny, černá káva
ZÁKLAD: oud, gurmánské tóny, smyslné bílé pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Mancera Aoud Café:

Hodnocení parfému Mancera Aoud Café od uživatelek 10 hodnocení

Líbí se (7)
70%
Neutrální (3)
30%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Mancera Aoud Café


28.01.17

Vůně typu přepadne, posune nosní přepážku, znásilní na těle i na duši, a pak se vás zeptá, co vy na to. Jo, spokojenost ve všech směrech, říkám já, i když jsem si vzala chvíli na rozmyšlenou. Konkrétně úvodních 10 minut jsem popřemýšlela, jestli té údernosti není už příliš. Aoud Café totiž voněla nefalšovaně stejně jako kafemlejnek mé prababičky, který jsem před lety zachránila. Vyschlé dřevo nasáklé rozemletými, nasládle hořkými kávovými zrny. Pokud si ale vůni kávy spojujete s instantními břečkami nebo kapslemi předžvýkanými kovovým monstrem, tak potom nevíte, o čem mluvím. Takto voní kávové nebe, káva, kterou popíjí božstva napříč kontinenty. Všechny ostatní složky (broskev, černý rybíz, bergamot, ambra a bílé pižmo) jsou pouhým reklamním trikem! Ve zdejším oudu by snad „hnojní“ složky neobjevil ani největší rejpal – je příjemně sladký, občas malinko lihový a vzorně spolupracující ve prospěch celku. Káva postupem času odhazuje natrpklý ocásek a vystřídá ho lehký náznak karamelu. Po mnoho dalších hodin zůstává vůně téměř stejná, přiznala bych snad jen nepatrný závan pižma, dotyk kůže a možná i vzdušný polibek čistého tabáčku.
Tak a co s tím unisexem?! Miska vah se v případě této vůně přiklání na stranu mužů (nikoliv chlapců), ale my, příslušnice krásnější poloviny lidstva, ji zapovězenou určitě nemáme.

Komentáře Mancera Aoud Café

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Mancera Aoud Café

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist