Daisy (Marc Jacobs)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (neověřené)

HLAVA: jahoda, červený grapefruit, fialkové listy
SRDCE: gardénie, fialka, jasmín
ZÁKLAD: pižmo, vanilka, bílá dřeva

Parfuméři:

Morillas, Alberto

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Marc Jacobs Daisy:

Hodnocení odbornice: Recenze Marc Jacobs Daisy

Ada

Daisy jsem zkoušela třikrát, abych zjistila, co na ní máte. Poprvé krátce poté, co se u nás objevila, nedávno znovu na popud čtenářek, které se nemohly dočkat recenze. A i po těch třech zkouškách se musím zeptat - co na ní máte?
Hezký flakonek, určitě. Kytičky na uzávěru jsou boží vnuknutí, Marc Jacobs by měl návrháři flakonu osobně poděkovat. Jejich něžný půvab vábí ženy všech věkových kategorií, neomezuje se jen na mladé princezny. Kdo by přece jen chtěl dospělejší zdání, může si koupit verzi v černém flakonu (vůně je stejná). Také název je geniální, snadno zapamatovatelný, roztomilý, přívětivě nenabubřelý, zkrátka daisy (=sedmikráska). A uvnitř? Jaj.
Ctitelky Daisy mě teď nebudou mít rády, ale v tom krásném flakonku je květinová ovocenka avonového typu, bohužel včetně nanicovatého základu, který čpí lácí. Jako bych zase zkoušela U by Ungaro. Existují hezké květinově ovocné vůně, ale na Daisy vážně není nic, kvůli čemu bych za ni chtěla utrácet peníze. Raději bych zvolila otřepaný Eclat d'Arpege nebo některé Incanto. Směs protivného drogerkového pseudojasmínu, fialkového methyl iononu, neurčitého ovoce a tisíckrát provařeného jemného pižma mě nebere. Kde je ta gardénie, vanilka a jahody? A proč dostala Daisy cenu FiFi 2008? (I když vzhledem k tomu, že stejnou cenu získala také Light Blue Pour Homme nebo Intimately Beckham, můžu asi zůstat klidná. A Daisy mimochodem dostala i cenu za nejlepší obal; s tou bezvýhradně souhlasím.)
Můžete se mnou nesouhlasit (vím, že jdu pravděpodobně proti celému světu, viz vlna pozitivních názorů v databázi ), ale Daisy je nafouknutá bublina, která neplní očekávání. Vůně je univerzální, nekonfliktní, objektivně by se dala označit za příjemnou (subjektivně ne, ty levné kytky s pižmem mi lezou na nervy), k tomu ten flakonek, zkrátka ideální dárek; je však neoriginální, odfláknutá a otřepaná až běda. Vyzkoušejte ji, ale raději nemějte příliš vysoké očekávání - je lepší být příjemně překvapenou pesimistkou než zklamanou optimistkou.
Výdrž je poměrně špatná (na kůži skoro nedrží, za dvě hodiny je pryč, na oblečení je to trochu lepší, ale zase na něm voní laciněji) a cena zatím na něco takového příliš vysoká (1300-1500 Kč).

Hodnocení parfému Marc Jacobs Daisy od uživatelek 210 hodnocení

Líbí se (113)
54%
Nelíbí se (32)
15%
Neutrální (65)
31%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Marc Jacobs Daisy - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních
12x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Marc Jacobs Daisy

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Marc Jacobs Daisy


09.06.15

Oloupeme jeden šťavnatý, hořký grapefruit, vzduchem prohodíme hrst právě natrhaných fialek s trochou té trávy, aby se neřeklo. V tuhle chvíli je vůně poněkud nudná. Stále vyčkávám na tu šťavnatou a slaďoučkou jahodu, která se jen opře a zase zmizí.
V ten moment vůně nabere zcela jiný směr a zjemní svůj tón. To bude jasmín, který je ale opravdu jemný. Žádný rváč, který by se hlásil o slovo. V jiných parfémech už mi jasmín opravdu leze na nervy, ale tady… to je jiná písnička.
Fialky opravdu nemizí, drží se statečně celou dobu.
Celá tahle nádhera je až žlutě máslová a masitá, jako žlutý meloun. Žádné palčivé chutě. Díky pižmu je vůně celkem držák. Celé dopoledne zvládne dělat příjemnou společnost nejen Vám, ale i Vašemu okolí.


08.08.12

Daisy je květinová názvem, složením i flakónem. Musím se přiznat, že jsem ji trochu podcenila. Čekala jsem, že to bude tuctová letní „polívačka“, ale opak je pravdou. Daisy je podle mého názoru ideální vůně pro mladou dámu. Je univerzální, nekonfliktní a velmi elegantní. Už na začátku ukáže, že to není nevinná květinka. Fialkové lístky s grepem voní překvapivě velmi harmonicky. Pokud máte rádi vůni fialek, ale vadil vám příliš úderný začátek, zkuste třeba Armani Summer Mania for Her, zde jsou fialkové lístky v kombinací s růží a vůně není tolik trpká. Dál se Daisy rozvíjí čistě květinově. Pokud vás stejně jako mě lákaly jahody ve složení, tak si nechte zajít chuť, ve vůni nejsou znatelné. Z květin je zastoupena gardénie, fialka a hlavně jasmín, který celé vůni dodává jedinečný ráz. Vůně postupem času sládne díky vanilce ve složení. Výdrž je velmi dobrá. Jen ten flakón mi přijde jako by ho navrhlo dítě z mateřské školky. Takže za mě: Daisy ano, ale jedině v refanu.27.04.09

PŘÍCHOD LÉTA V HORÁCH:…louka ve vysokých horách, čas, kdy jarní květiny začínají schovávat hlavičky pod své šťavnaté zelené šátečky a tak už si jen pár osaměle rostoucích keřů s hladkou, chladným větrem ošlehanou kůrou na kmíncích možná pamatuje křehce indigovou vůni horských fialek a jejich pokukující žlutá očka tam, kde jsou teď poházené smaragdové bochánky fialkového listí…a támhle už vykukují nenápadné smetanové pětikvítky horských jahod, vyhlížejí léto a nevěřícně potřásajících hlavičkami, až odlétají spršky zlatavého pylu…vítr ho odnáší a nechává po něm jen stopu lehoučké nasládlé vůně…v zeleném přítmí jahodníkových lístků posedává pár skoro červených jahůdek, bázlivých a vylekaných…a v tom nečekaně, jako světlice ze signální pistole se zpoza oblých hor vyhoupne slunce, čirý vzduch se roztetelí teplem, barvy explodují jako prskavky a bázlivé jahůdky se rozvoní, následujíce příkladu fialkových lístků a štíhlých stébel horských trav…je to asi čtyři roky, co mně vzal jeden človíček s sebou do Švýcarských Alp a já si odsud odnesla jeden zážitek, který mě zřejmě bude provázet celým životem…krásná vzpomínka, okamžik, kdy jsem, po předchozím večerním příjezdu za tmy do Zermattu, vyšla druhý den do průzračného vysokohorského rána na začátku srpna…přede mnou a nade mnou, kde se vzal, tu se vzal, jako kopec citrónové zmrzliny, se tyčil bělostný, sněhem posypaný Matterhorn, hověl si pyšně na ostře zeleném talíři okolních niv a přiměl člověka na okamžik ztratit dech…ve vzduchu poletovala překrásná, čirá a zároveň sytá, vůně květin okolních luk, tečkovaných stádečky oveček a přesně tahle atmosféra na mně dýchla po prvním přivonění k DAISY, pro mně je nádherná…!!!13.08.08

Je to zajímavé, ale já tam cítila i jablka. Je taková hezká. Ovocná. Jemná. Připomíná mi vůně typu Funny nebo Light Blue.Řekla bych nekonfliktní.13.08.08

Tak já to mám bez jablek a z profláklých vůní bych ji přirovnala spíš k J'Adore bez okurek nebo vzdáleně k Chance Eau Fraîche. Jinak souhlasím - jemná nekonfliktní květinovka se špetkou vanilky.

Komentáře Marc Jacobs Daisy

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Marc Jacobs Daisy

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist