Mat; Very Male (Masakï Matsushïma)

Pánská vůně
Rok:

2004

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, vodní svěžest, sambucca
SRDCE: lotos, bambus, vzácná dřeva
ZÁKLAD: pačuli, lékořice, bílý cedr

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Masakï Matsushïma Mat; Very Male od uživatelek 2 hodnocení

Líbí se (2)
100%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Masakï Matsushïma Mat; Very Male - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Masakï Matsushïma Mat; Very Male


31.05.13

Je trochu pošetilé psát recenzi na dnes již prakticky nesehnatelný parfém, ale budiž, třeba to k něčemu bude. Vůni Mat; Very Male jsem objevil při shánění náhrady za geniální a dnes již rovněž nesehnatelný KenzoAir. Dlužno podotknout, že tyto dvě vůně spolu ve skutečnosti nemají prakticky nic společného, ale po chvíli jsem recenzovanému kousku taktéž přišel na chuť.
Mnozí recenzenti vůni Very Male vytýkají, že nabízí jen lepkavou lékořici a nic jiného, ale takhle jednoduché to není. V úvodu se hlásí o slovo uváděná sambuca, což je alkoholický nápoj s obsahem anýzu a černého bezu. Nikdy jsem ho neochutnal a nemám tak s čím porovnávat, v každém případě však počítejte s tím, že z Very Male bude na počátku cítit silné pití. Anýzovo-lékořicový akord je ve vůni dominantní od začátku až do konce, nicméně v jejím srdci se otevírá taktéž květ lotosu, který dohromady s dalšími složkami dává vzniknout pocitu nádherné vodní svěžesti. Nepředstavujte si však nějakou slanou mořskou syntetiku nebo tisíckrát ohrané citrusy, jaké nabízí například Kenzo Homme, L'eau par Kenzo či „bratrský“ Aqua Mat - vodní svěžest v recenzovaném parfému je jaksi jednodušší a autentičtější zároveň, připomíná doušek čerstvě napumpované vody na Vaší zahrádce. Tento sladkovodní dojem podtrhuje celkově sladší ladění vůně.
Parfémy japonských návrhářů se zpravidla vyznačují kultivovaným a diskrétním projevem a ani Mat; Very Male není výjimkou. Na rozdíl od mnoha jiných však u majitele nevzbuzuje dojem, že by neškodilo trochu přitlačit - Very Male je velmi výrazná vůně a míra její projekce je právě tak vhodná k tomu, aby o sobě dávala vědět a nestoupala do hlavy.
Za sebe tedy mohu říci, že jsem byl tímto počinem mile překvapen a lze jen litovat skutečnosti, že tento a další podobně originální parfémy nejsou na trhu stálicemi. Je to asi daň za vymykání se průměrnému vkusu, ale o to příjemnější pak takový nečekaný objev je.
Na úplný závěr jedna kritická poznámka směřující k výrobci parfému, kterým je společnost Panouge - je opravdu vhodné a odůvodnitelné používat v parfémech této cenové kategorie místo čistého alkoholu levný a přinejmenším kontroverzní denaturák?

Komentáře Masakï Matsushïma Mat; Very Male

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Masakï Matsushïma Mat; Very Male

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist