I-III Russian Tea (Masque)

Unisex vůně
Rok:

2014

Složení (ověřené)

HLAVA: máta, černý pepř, malina
SRDCE: černý čaj, magnolia, smil listnatý
ZÁKLAD: akord kůže, bříza, kadidlo, labdanum

Popis parfému:

Autorem této vůně je Julien Rasquinet.

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Masque I-III Russian Tea od uživatelek 11 hodnocení

Líbí se (7)
64%
Nelíbí se (3)
27%
Neutrální (1)
9%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Masque I-III Russian Tea - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních

Recenze Masque I-III Russian Tea


13.05.16

Váňo, Váňo, Ivane, to je tedy jízda! Trojka uhání šírou matičkou Rusí, cestující jsou zahaleni v kožešinách od hlavy k patě. Sáně se občas propadají a zpomalí – brzy bude jaro a pod břízkami se objevují ostrůvky šedohnědé polorozmrzlé země. Blížíme se k Jantarové komnatě a děda Mráz se mě už poněkolikáté zeptá, jestli mi není zima. Říká mi děvče, a tak nechci být nezdvořilá, ale něco na zahřátí bych uvítala. Konečně! Na stole pirohy právě vytažené z trouby, silnostěnné stakany a na výběr dva druhy čaje – černý, tak silný, že v něm lžička stojí, a voňavý mátový. Nabízíme si malinový džem a hustou nažloutlou smetanu, hodujeme a veselíme se ….
K vůni jsem přistupovala s velkým respektem a první kontakt mi dal zapravdu. Něco tak koncentrovaného se jen tak necítí. Hutná, téměř neprůhledná, i vůní mi připomíná med, který je nějakou dobu přechovávaný ve sklenici. Která ze složek by to mohla mít na svědomí? Slaměnka (pobavilo mě její označení smil listnatý :lol:) společně s labdanem? Ostatní složky jsou jasné a voní tak, jak se od nich očekává. Prolínají se, mísí, zpočátku zaznamenávám jasný mátový nástup; v symbióze s břízou a kůží voní jako tygří mast – hit 80. let blahé paměti. Vůně dračice se zklidňuje a na kráse jí to neubírá – ba právě naopak. Najednou je hebká, přítulná, mazlivá, z tygra ussurijského se stává ušlechtilá ruská kočka. Pohladit se nechá, ale jen když ona bude chtít.
Závěje sněhu a mráz nejsou vůbec podmínkou, naopak, v teple (tím nemyslím tropy) se možná vůně rozvine ještě lépe. Ale buďte vůni rovnocennou partnerkou – ustrašenou chudinku by zadupala do země! :mavam:

Komentáře Masque I-III Russian Tea

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Masque I-III Russian Tea

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist