Citron Citron (Miller Harris)

Unisex vůně
Rok:

2000

Složení (ověřené)

citrusy, máta, bazalka, majoránka, kardamom, kmín, cedr

Parfuméři:

Harris, Lyn

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Miller Harris Citron Citron od uživatelek 20 hodnocení

Líbí se (13)
65%
Nelíbí se (2)
10%
Neutrální (5)
25%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Vlastnosti vůně Miller Harris Citron Citron

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Miller Harris Citron Citron od uživatelek

Recenze Miller Harris Citron Citron


27.03.15

Předem podotýkám, že Citron Citron mě nenadchnul, a to ze dvou důvodů - jednak měl na mé kůži opravdu minimální výdrž, během doslova pár hodin byl pryč, jednak mi jeho první závan i při opakovaném testování připomínal svou bylinkovou hořkostí kapky proti kašli.
Je fakt, že velkou částí magie parfémů je, jak reagují právě na kůži nositele, proto pro někoho může být Citron Citron tou pravou vůní, ale mě připadala plochá, nerozvíjející se a mizející. Tam, kde se jiní recenzenti rozplývali nad svěží kombinací citrusů a máty, já prostě cítím nemocniční kapky, což není něco, co by mě nadchlo.
Ale je fakt, že se jedná o vůni neutrální, tedy unisexovou, dokážu si představit, že pokud se někomu na kůži chová lépe, než mně, že ji mohou nosit pánové i dámy.


20.11.12

26.12.09

Hm, pěkná vůně, připomíná mi trochu nějaké mentolové bonbóny se šalvějí. Taková chladivá, větrová.28.07.09

Název vůně je tak jednoduchý a prostý, až je krásný. Není to špatný tah - často se setkáváme s komplikovanými jmény slibujícími různé nadpozemsky strhující zážitky z vůně a kolikrát z toho k našemu zklamání nevykoukne nic zářného, nic nového, dokonce často ani nic hezkého … Citron Citron se naopak svým názvem sama trochu podceňuje, tudíž z tohoto hlediska vás po vyzkoušení jistě mile překvapí, protože zdaleka není jen o citrónu …

Hned v úvodu krom velmi pěkných citrónů (ani moc kyselých, ani sladkých) zaznamenáte stejně příjemnou mátu a také bazalku. Majoránka, uvedená ve složení, je ve vůni také, ale z bylinek je cítit nejméně intenzivně. Citrón i byliny jsou jako opravdové - tak živé a čisté, až máte pocit, jako byste si je právě přinesli čerstvé ze zahrádky. Výsledkem je nesladká, unisexová, citrusově bylinná a velice příjemná letní vůně. Za předpokladu, že tento typ vůní máte rádi, se vám bude jistě líbit.
Mírně problematická by ovšem mohla být nadcházející fáze, ve které se nám zčista jasna objeví složka u letní vůně přinejmenším nečekaná a tou je kmín. Ten je obvykle vnímán dvěma různými způsoby. Jedněm voní smyslně živočišně a právě o to jistě stvořitelce vůně, Lyn Harris, v tomto případě šlo - chtěla nás překvapit a to se jí rozhodně povedlo. Kdo by si pomyslel, že v citrusově bylinné a nekomplikované letní vůni nalezneme nakonec mírně lechtivou, svůdnou složku? Na druhou stranu nutno dokončit, proč jde o složku „mírně problematickou“: druzí totiž vnímají kmín naopak jako nepříjemně upocený. Na obojím vyhodnocení něco je. Záleží už opravdu jen a pouze na vašem nosu, co si vybere – zda upocenost či smyslnou živočišnost. Raději tedy přeci jen vůni nejprve vyzkoušejte.
Aby se nezdálo, že od vůně odrazuji a považuji ji za nepěknou, poznamenávám, že královně kmínových vůní (kterou si pro její poctivou dávku kmínu vychutnat bohužel neumím, protože už ji právě vnímám jako upocenou) – známé kontroverzní Kingdom (Alexander McQueen) - nesahá co do kmínu Citron Citron zdaleka ani po kotníky. Citron Citron je kmínem sice nevšední počin, ale nevšední zdravě – je krásná a oslňující. Je to TO něco nového, po čem neustále prahneme. Přesto však i ve chvíli, kdy jí kmín vévodí, si zachovává zdrženlivost, lehkost a jemnost.

Jako obvykle až jako poslední se nám ukáže cedr, který vůni příjemně prozáří, ale žádnou složku přitom nepřetluče. Často se setkávám s tím, že je cedru ve vůni příliš a s koncem vůně pěkně zatočí – posune ji někdy až příliš do pánska. Zde se ovšem podařilo nadávkovat ho s takovým citem, že vůni téměř vůbec nepromění, jen ji zlehka prosvětlí. Zkrátka tentokrát je jeho entrée velice nenápadné, což velmi chválím.

Záverečnou poznámku bych ráda věnovala vyzdvižení té úplně nejlepší vlastnosti vůně Citron Citron – ne, nebude o kmínu … Už možná rozumím tomu, proč se vůně jmenuje Citron Citron. Ač zprvu vzezření prostého, oslnila mne nakonec Citron Citron, krom bylinek a kmínu, především naprosto nevídanou výdrží citrónu – představte si, že už jsem na samém konci vývoje – tam kde voní cedr a vůně pozvolna začíná slábnout a přesto stále cítím krásný jemný Citron Citron …

Komentáře Miller Harris Citron Citron

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Miller Harris Citron Citron

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist