Fleur Oriental (Miller Harris)

Dámská vůně
Rok:

2000

Složení (ověřené)

pomerančový květ, karafiát, turecká růže, pižmo, ambra, vanilka

Parfuméři:

Harris, Lyn

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Miller Harris Fleur Oriental

Ada

Vzorek Fleur Oriental jsem získala od čtenářky, která ji má na čestném místě své sbírky - a pokud jsem si na fóru správně všimla, přestává v tom být osamocená. Po otestování celkem chápu proč.
Miller Harris - časem jistě dojde na samostatný článek o této značce - je londýnská parfumerie, která vyrábí exkluzivní vůně. Má všechny znaky: špatná dostupnost, vyšší cena (2600 Kč za 100 ml EdP) a podobné flakony.

Lahvičky jsou stejné, mění se pouze barva obsahu, dekoru a krabičky. Tenhle zvyk má za úkol šetřit prostředky (kdyby si exkluzivní značky ještě nechávaly na každou vůni vymýšlet extra obal, cena už by byla neúnosná), ovšem podezírám výrobce z postranního úmyslu - existuje totiž hodně lidí se sběratelským pudem, kteří neodolají žádné sérii (z toho těží všechny ty sběratelské kartičky, po sériích jdou filatelisté, numismatici, pohlednicáři i žrouti kindervajíček), a exkluzivní parfémy v podobných flakonech k tomu nezakrytě svádějí.

Fleur Oriental je orientální variace na pomerančový květ a růži. První jmenovaný se ukázal nejdřív, na růži se musí chviličku počkat. Základ je sladký, ale ne přeslazený - umírněná vanilka s ambrou, přihlazené pižmem, aby pěkně přilehly ke kůži. Kdyby ve Fleur Oriental nebyly ty květiny, ale jenom základ, měli bychom tu vlastně typickou ‚uklidňovací vůni‘; ty stojí na kombinaci vanilky nebo jiné podobné sladké složky a pižma.

A ve Fleur je to znát, já tam ten hřejivý, jemný, uklidňující základ cítím a prohlásila bych Fleur za kousek pro milovníky orientálních vůní, vhodný k soukromé potěše smyslů (navonět se večer jen tak pro radost) a k příležitostem, při kterých její kvality vyniknou - večeře pro dva, nějaká nebombastická slavnostní událost. Hodí se i pro den, protože není výrazná a otravná, ideálně samozřejmě do chladnějšího počasí.

V květinové části se ideálně snoubí pomerančový květ s růží, cítit je i kořeněná vůně karafiátu (vnímám ve Fleur Oriental jeho skořicový tón). Všechno je bezchybně slité do sebe; po rozvonění ve Fleur najdete až lehce gurmánské tóny (do čokoládova).

Srovnatelnou vůni nenacházím, jen podobnosti v některých tónech: orientálně zpracovaný pomerančový květ je v Gucci (hnědá kostka), tuto vůni bych doporučila k vyzkoušení, pokud chcete o Fleur Oriental získat rámcovou představu. Růže je podobná jako v Anglomanii, i s tou špetičkou čokolády, která je ve vůni od Westwoodové ovšem výraznější (stejně tak ta růže).

Hodnocení parfému Miller Harris Fleur Oriental od uživatelek 134 hodnocení

Líbí se (100)
75%
Nelíbí se (13)
10%
Neutrální (21)
16%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Miller Harris Fleur Oriental - umístění v žebříčcích uživatelů

6x v nejlepších vůních

Vlastnosti vůně Miller Harris Fleur Oriental

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Miller Harris Fleur Oriental


03.02.12

Tato vonicka je dalsia v rade,ktora ma az zahriala pri dusi.Velmi ma oslovila.U mna Zimnicka :)
Teplucka kvetinova vona,ktora nesie sladke kvety na muskovej tacke.Akokeby sa tam tie kvetinky dobre povalali.Citim tam trocha citrusov,teda citrus-citron-ale len par kvapociek.Vobec to nenarusa suzvuk kvetin.Naopak este ich vynesie na povrch.
Nazov naozaj splna co nesie-je to pekna orientalka.Tak ako nastupila vydrzala az do konca,vobec nemeni svoj ton.25.07.11

Nádherná originální hladká vůně. Velmi umně zapracované kadidlo, až připomíná „puškvorec“ např. v Un Jardin Sur le Nil. Kadidlo s krásnou směsí květin v pozadí. Nekonečná výdrž. Po hodině až dvou jsem cítila i nějaké delikátní gurmánské tóny, možná bílou čokoládu.17.02.09

Fleur Oriental - všimla jsem si, že tady teď jede kadidlová vlna - pak by všechny fanynky kadidla měly vyzkoušet tuhle vůni. Turecké růže a indický jasmín na pozadí ambry, vanilky a mošusu. To vše doplněno heliotropem a pomerančovým květem a jemným kadidlem. Jak napovídá složení, nejedná se o vůni ponuré gotické katedrály, žádní křížáci v brnění klečící na chladném kameni před asketickým knězem…Palác muslimského velmože plný sametových podušek, hedvábných záclon a vzácných koberců. Rozprostírá se v nádherné zahradě plné růží, jasmínu a kvetoucích ovocných stromů. Vy lenošíte v tom přepychu a popíjíte těžké jižní víno s myrhou. Slunce se pomalu kloní k západu, zahrada omamně voní a sloužící rozsvěcují lampy a zapalují kadidelnice aby pročistily vzduch a odháněly noční hmyz…a vše se chystá k opulentní orientální hostině…Myslím, že je to ten typ vůně, který chlapům zrychluje tep…přitom není moc sladká…

Komentáře Miller Harris Fleur Oriental

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Miller Harris Fleur Oriental

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist