La Pluie (Miller Harris)

Dámská vůně
Rok:

2011

Složení (neověřené)

bergamot, levandule, mandarinka, mimóza, jasmín, ylang-ylang, pomerančový květ, vetiver, vanilka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Miller Harris La Pluie:

Hodnocení parfému Miller Harris La Pluie od uživatelek 30 hodnocení

Líbí se (21)
70%
Nelíbí se (1)
3%
Neutrální (8)
27%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Kategorie vůně Miller Harris La Pluie od uživatelek

Recenze Miller Harris La Pluie04.11.15

Tak tuto vůni jsem si opatřila díky recenzím a hlavně jsem chtěla vyzkoušet alespoň jednu vůni od této renomované firmy. Začátek byl trochu rozpačitý, měla jsem dojem, že vůně je spíše unisex, než dámská, ale chyba, asi po 10 min. zmizel ten trochu pánský ton a vůně začala být taková mazlivá, jemně květinová a trochu i vanilková, ale jen okrajově, název znamená déšť, nevím, jak by měl déšť vonět, pro mě je to vůně jemná, která nekřičí do prostoru, pro milovnice těžkých, sladkých vůní to asi nebude to pravé, ořechové, ale kupodivu tato jemnost se vás bude držet vcelku dost dlouho a i okolí jí hodnotí pozitivně. Ideální na denní nošení.


31.10.12

Zvláštna autisticky kvetinová. Akoby komunikovala smerom dovnútra! Miru má pravdu, je v nej kosatcový kvet, teplý, slnkom rozohriaty, tyčinky žltučké, peľom obťažkané, vyčnieva suchá tráva a rozohriata zem. Dážď? Slnko v každom kúte. Len v ústraní, kam už naozaj nedočiahne, majú kvety vlahé kalichy. Mimóza a suchý vädnúci jazmín. Prach.
La pluie je čakanie na dážď. Trpezlivé a lenivé. Alebo spomienka na dážď, lebo napriek teplu a slnku kvety ešte celkom nezoschli.

Ak už, tak Mallov En passant je daždivá vôňa. Je v nej dažďom zmáčaný orgován. Harrisov Dážď – ak veľmi chceme – je dážď vo vlasoch, ktoré už takmer uschli a cítiť v nich viac seno a vädnúce kvetiny.16.07.12

Komentáře Miller Harris La Pluie

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Miller Harris La Pluie

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist