Noix de Tuberéuse (Miller Harris)

Unisex vůně

Nejlepší ceny Miller Harris Noix de Tuberéuse:

Hodnocení odbornice: Recenze Miller Harris Noix de Tuberéuse

Ada

První dojem z Noix de Tubéreuse byl ‚vstoupila jsem do parfumerie‘. Má charakter takové té směsi, která vznikne, když je někde hodně parfémů pohromadě - dokonale slitá, bez ostrých hran a výčnělků. Od této značky jsem zatím vyzkoušela jen jednu vůni, Fleur Oriental, a vidím v nich jistou podobnost, která možná bude pro značku typická: harmoničnost, tichost, potenciál ‚uklidňující‘ vůně. Noix de Tubéreuse není protivná a pro milovníky tuberózy by mohla být tím, čím je Fleur Oriental pro milovníky orientů - vůní, do které se lze příjemně zahalit a strávit v ní útulný večer nebo s úsměvem proplouvat stresovým dnem v práci.

Hlavní složkou je pochopitelně tuberóza, která voní od začátku, ale ne úplně do konce, po vyprchání srdce zůstane z Noix jemně santalový orientální základ (ne sladký, ne těžký). Umírněně opojná mimóza s jetelem tuberózu doprovázejí na pozadí. Druhým výrazným tónem Noix de Tubéreuse je ovoce. Tuberóza často sama mívá pronikavý, lepkavý ovocný charakter, který připomíná broskve a meruňky (viz Fracas), ale do Noix Lyn Harrisová (jestli jsem to z webu značky správně pochopila, všechny parfémy jsou dílem její zakladatelky, klasicky školené parfumérky Lyn) použila ‚máslovou‘ tuberózu, tu jemnou, snad i lehounce zemitou, jakou známe z Carnal Flower nebo La Chasse Aux Papillons, a doplnila ji ovocem podle vlastního výběru - fíkem.

Zralým, šťavnatým, sametově sladkým fíkem; když jsem to ještě nevěděla (na webu značky fík uvedený není, ale v podrobnějším složení, které koluje po e-shopech a blozích, napsaný je), pokládala jsem ho za extrémně hebkou, jemnou meruňku. I když je to možná jedno, protože v Noix de Tubéreuse není vyždímaná šťáva z fíku, nýbrž pomocí různých vonných látek sestavená Lynina interpretace fíku, což znamená, že kdokoli jiný ji může vnímat jinak. Třeba jako meruňku.

Vůně se každopádně hodí převážně pro milovnice tuberózy a bílých květin vůbec. Není těžká a omamná jako čistý jasmín, ale je hutná a trochu opojná, protože tuberóza už je prostě taková. Aplikujte s rozumem a noste kdykoli a kamkoli.

Hodnocení parfému Miller Harris Noix de Tuberéuse od uživatelek 52 hodnocení

Líbí se (36)
69%
Nelíbí se (2)
4%
Neutrální (14)
27%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Vlastnosti vůně Miller Harris Noix de Tuberéuse

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Miller Harris Noix de Tuberéuse od uživatelek

Recenze Miller Harris Noix de Tuberéuse


09.09.12

Buch, spadla jsem do jetelové louky. Kvete všude kolem … pozor změna: nastupuje parádní tuberóza, sice nijak výrazně opojná, zato ovšem jemně hřejivá jako podzimní sluníčko. A skutečně je zahuštěná máslem (prý jsou jich u Grasse plná pole, no tak to bych se jím ráda prošla, když zrovna kvete), které má meruňkovou příchuť, i pro mě bylo dost překvapující, že by se vlastně mělo jednat o fík. Teprve po delší době začne zpoza tuberózy vykukovat vanilka, kterou někdo postupně rozemílá na prach. Závěr se nese v lehce orientálním tónu, kdy vylétnou vlnky jemně kouřících pryskyřic. Přestože se jedná o výraznější a dlouhotrvající vůni, působí na mě konejšivým dojmem a to se mi moc líbí.08.02.12

Svěží zelená tuberóza, nic dusivého ani omamného, posléze navíc s trochou nahořklých mandlí a kompotových broskví. Po úplném rozvonění navíc ještě trocha hladkého dřeva. Drží se pěkně u těla a splývá s kůží, přesto dává o sobě vědět.....08.05.11

lahůdka k pohledání. Jemná máslová tuberóza, lehká, hlaďoučká, splývá a line se jako smetanově bílý hedvábný šál.
Adina pochvalná recenze je naprosto oprávněná.
Vůně je uklidňující, ale živá. Nerozpoznám jednotlivé složky, je tak dobře sladěná, že je to pro můj nos jen jeden mistrovský celek.
V žebříčku podobných kousků skolila i můj milý Fracas. Je nositelnější, univerzálnější, snad i líbivější, což myslím v tom nejlepším slova smyslu.
Bude špatně dostupná, ale protože se mi - a to nejen obrazně - doslova sbíhají sliny kdykoli přičichnu, putuje do tužebníku.

Komentáře Miller Harris Noix de Tuberéuse

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Miller Harris Noix de Tuberéuse

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist