Rose En Noir (Miller Harris)

Dámská vůně
Rok:

2006

Složení (neověřené)

HLAVA: semínka koriandru, kmín, petigrain
SRDCE: černý pepř, damašská růže, list fialky
ZÁKLAD: mošusové semínko, list pačuli, černý tabák

Popis parfému:

Od roku 2013 se vůně prodává v nové červené krabičce s bílým nápisem. A na flakonu je nově černý nápis "rose en noir", vše ostatní zůstalo stejné.

Parfuméři:

Harris, Lyn

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Miller Harris Rose En Noir:

Hodnocení parfému Miller Harris Rose En Noir od uživatelek 18 hodnocení

Líbí se (17)
94%
Neutrální (1)
6%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Miller Harris Rose En Noir


18.07.14

Vůně vznikla v roce 2006 a jejím tvůrcem je, jak jinak, Lyn Harris. Uváděné složky mohou vyvolat dojem, že jde o sytou vůni, která vás obklopí a téměř zadusí. Naopak. Růže je sice sametová, rudá a její výdech hluboký, ale není sytá. Postupuje téměř krok po kroku, všeptává se, zato je přítomná po celou dobu, ale není to decentní růže jako ve většině rose vůní Les Parfums de Rosine, ani hutná růže jako v Bloody Rose. Nachází si svojí osobitou cestu a působí sebejistě a věrohodně. Fialky rozrušují růžovou celistvost mírnou sladkostí a malou špetkou pudru. Po chvíli se vkrade nahořklé echo, zjemněná odezva z bylinkové zahrady , kde převládá máta a šalvěj, trošku kopru a kmín ještě v okolíkovém květenství. Nečekaně rychle však vůně mizí a zůstává po ní stopa koženého saka, v jehož kapse zůstal nedokouřený doutník a to je taky to jediné, co tabák připomíná. Tabák už zažehnutý a zase uhašený. Tato „harrisovka“ je nositelná i přes den, neměla by nikoho obtěžovat, díky přírodním složkám působí měkce. Připadá mi jako celkem zdařilý pokus o růži, ale přeci jen v netradiční podobě.

Komentáře Miller Harris Rose En Noir

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Miller Harris Rose En Noir

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist