Musc (Mona di Orio)

Unisex vůně
Rok:

2010

Složení (neověřené)

neroli, andělika, heliotrop, tonka, pižmo

Popis parfému:

kolekce Les Nombres d'Or

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Mona di Orio Musc od uživatelek 23 hodnocení

Líbí se (18)
78%
Nelíbí se (2)
9%
Neutrální (3)
13%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Mona di Orio Musc - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze Mona di Orio Musc


21.09.14

Když se mi do ruky dostaly dva vzorky od této značky, považovala jsem ji ihned za jedinečnou. Vůně s jasným podpisem umělce - parfuméra s básnickým jménem, které se zrodilo pro parfumérský svět - Mona Lisa? Pardon - ne! Mona di Orio!

Musc.
Aniž bych si cokoliv načetla, cítila jsem jasný odkaz na L'Heure Bleue od Guerlain. A pravda! L'Heure Bleue byla opravdu první vůní, na kterou si tehdy mladičká Mona di Orio našetřila. Byla ztělesněním všeho, co hledala. Je k neuvěření, jaký parfém vyhrál! V Musc cítím velkou inspiraci LHB. Vlastně udělala o dost lepší vodičku a v moderní verzi!

Hořko-sladká neroli z květů pomerančovníku, typická andělika z Angélique Noire a opravdová vůně sena.
Ta navozuje pocit slunečného letního dne na zahradě, kdy venku slyšíte křik dětí honících se kolem záhonů s růžemi a karafiáty všech možných barev. Jsou neposedné a odběhnou před dům, kde si půlka začne malovat voskovkami na papír a ta druhá čmárá křídami po zemi. Přesně tohle tam vnímám a líbí se mi to moc!

Typickou sladkost tu přinášejí slaďonké mandličky v cukru, které znáte z L'Instant Magic, medové pižmo a ten nejjemnější pudr.

Krásná Mono, obdivuji Tě za tak tak graciózní vůni. Byla a jsi úžasná a velmi talentovaná žena!


11.06.14

Jedna věc se musí Moně nechat, udělala-li jakoukoliv vůni z určité kategorie, ať už to byla ambrovka nebo vetiverovka apod., vždycky se něčím vymykala a totéž platí i pro tuto pižmovku. Nečeká vás žádná vůně čistoty či naškrobené prádlo nebo snad skrytý živočich, ale nahořkle svěží neroli, sladce kořenitá zelená andělika, seno a orosené okvětní plátky růže. Tyto plátky obalíme tenounkou vrstvou marcipánu a posypeme najemno rozemletými mandlemi a ponoříme do husté krémové vanilkovo-karamelovo-medové lázně. No a na závěr je poprášíme šumivě pudrovým pylem z otočníku a velejemným pižmem.

Komentáře Mona di Orio Musc

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Mona di Orio Musc

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist