Femme de Montblanc (Montblanc)

Dámská vůně

Hodnocení odbornice: Recenze Montblanc Femme de Montblanc

Ada

Nevím proč, ale čekala jsem, že Femme de Montblanc bude dalším příspěvkem do rodu vůní s moderní labužnickou vanilkou (možná proto, že taková je snad každá druhá novinka a každá první je květinově ovocná vodička). O to větší bylo moje překvapení. Femme de Montblanc je gurmánská - respektive květinově gurmánská - vůně, ale poctivá a podařená. V základu má pěkně plnou a lahodnou čokoládu se špetkou sametově hebké broskve, malin a jemně sladkých dřev. Na něm spočívá krásně rozkvetlé květinové srdce a řekla bych, že jsem cítila i špetičku skořice. Bergamot a ovocné tóny hlavy nevydrží moc dlouho a ucítíte je jen na začátku.

Hodnocení parfému Montblanc Femme de Montblanc od uživatelek 280 hodnocení

Líbí se (200)
71%
Nelíbí se (21)
8%
Neutrální (59)
21%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Montblanc Femme de Montblanc - umístění v žebříčcích uživatelů

6x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních
3x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Montblanc Femme de Montblanc

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Montblanc Femme de Montblanc od uživatelek

Recenze Montblanc Femme de Montblanc


04.11.15

Někde jsem od někoho četla, že Femme de Montblanc mu připomíná Jil Sander Sun. S tím musím souhlasit. Já tedy Sun nemůžu. I když je v něm něco příjemného, tak té mastnoty a soli je v něm na mne až moc. Vždy, když na někom ucítím Sun, mám pocit, jako bych se zakousla do tenkého krajíčku chleba s tlustou vrstvou másla se solí. Tedy spíš než zakousla, jako bych se jím přejedla. Femme de Montblanc je pro mne Sun, ale asi ve stokrát příjemnější podobě.


03.01.14

Neočekávala jsem vůbec nic a přišlo příjemné překvapení. Úplně první nádech a cítím olejíček Aviril a nádhernou jemnou vůni pravé hořké čokolády. Cítím taky zralou meruňku, sladké dřívka, jablkový kompot se skořicí a lahodnou vanilku. Je to moc povedená gurmánská dobrota.


23.07.12

Od samého začátku je jasné, o co jde. Výrazná sladká vůně, která díky příjemné ostrosti má i šmrnc. Rozhodně není jen pouhou sladkou a nudnou vůní. Navíc obsahuje i ovocně květinovou složku, která jí dodává jiskru a příjemnou vláhu. Postupně ubírá na ostrosti a přibývá jemnost s něhou a začnou být i více znatelné dřevité tóny. V tomto okamžiku je mi vůně nejpříjemnější. K samému závěru bych řekla, že jsem cítila i pudrové tóny. Představovala jsem si rozesmátou dívku běžící za letního slunného dne v šatech s volány po louce s náručí plnou květin.26.09.10

Gurmánská sladší vůně. Zpočátku jablko - ne žádné kyselé zelené, ale sladký jablkový kompot se skořicí. Pak se vůně nabrala úplně jiný kurz a stala se z ní růže s vanilkou. Je to jedna z nejhezčích vanilkových zahřívaček, co znám. A jako bonus - skvělá výdrž.


30.05.07

Tak nevím, kde se stala chyba, byla jsem hodně navnaděná recenzí Ady i samotným složením, ale v parfumérce mě to málem porazilo. Jako kdyby mi deset lidí žvýkalo před obličejem ovocné žvýkačky. To byl hned ten první náraz, tak přemýšlím, zda to mohl způsobit ten ananas, protože ostatní uvedené ingredience mám ráda (bergamot, kardamom, skořice - ta tam možná v nějaké kombinaci mohla přispět k té pasece…). Prodavačka říkala, že se u téhle vůně musí dost počkat, že se rozvoní jinak, tak jsem teda čekala a je fakt, že ten intenzivní žvýkačkový dojem pominul. Nicméně to nepomohlo tomu, aby se mi Femme de Montblanc začala líbit, byla protivně přeslazená (a to mám sladké vůně ráda). Asi se v ní rozvoněla ta růže, ta mi, pokud je příliš akcentovaná, nedělá dobře. Když asi po třech hodinách konečně vyčpěla i ta růže, zbyla vanilka, a tak už jsem neměla nic proti, protože vanilka je moje ingredience No 1. Ale proto, abych slastně zabořila noc do vanilky, si vezmu třeba Cinemu, a pokud budu chtít i závan čokolády (kterou jsem tady navzdory uvedenému složení necítila), tak třeba Diorovu Dolce Vita. Žena MontBlanc mi tedy připravila docela těžké zklamání (těšila jsem se) a lehkou nevolnost (naposledy mi takhle obrátil žaludek před lety z Kenzo Flower).

Komentáře Montblanc Femme de Montblanc

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Montblanc Femme de Montblanc

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist