Femme Individuelle (Montblanc)

Dámská vůně
Rok:

2004

Složení (ověřené)

HLAVA: oleandr, červený rybíz
SRDCE: růže, lotos
ZÁKLAD: ambra, vanilka, pižmo

Parfuméři:

Almairac, Michel

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Montblanc Femme Individuelle

Ada

Femme Individuelle je zvláštní kombinace kyselého rybízu, malinové sladkosti, jahodové svěžesti, pepřové pronikavosti a vanilkové sladkosti. Začátek je velmi pronikavý, jako popepřené jahody (jahody posypané špetkou drceného pepře a případně pocmrndané lžičkou balsamica jsou na pohled divný, ale chutný dezert, vyzkoušejte ). Nechybí vodní tón lotosového květu. Za chvíli se přidala i nějaká další svěžest, kterou bych charakterizovala jako jehličnatou - těžko říct, kde se tam vzala, ale dělala na mě přesně takový dojem. Ovoce postupně sládlo a ke konci připomínalo spíš maliny než rybíz. Základ je vanilkově sladký a od chvíle, kdy do vůně začal prolínat, se Femme Individuelle zařadila po bok vanilkově nasládlých svěženek - třeba jako je Amor Amor , který je ovšem citelně sladší (víc vanilky a sladší ovoce).

Hodnocení parfému Montblanc Femme Individuelle od uživatelek 86 hodnocení

Líbí se (51)
59%
Nelíbí se (10)
12%
Neutrální (25)
29%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Montblanc Femme Individuelle - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejhorších vůních

Vlastnosti vůně Montblanc Femme Individuelle

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Montblanc Femme Individuelle od uživatelek

Recenze Montblanc Femme Individuelle


06.04.13

Na začátku mi Femme Individuelle okamžitě připomněla Présence d´une Femme, je v ní úplně stejná naananasovělá vanilka. Pak vanilkou prostoupil rybíz a převzal vládu, a v tom okamžiku se mi vybavila kyselkavě marmeládková Chantal Thomass. Až tak daleko to ovšem s rybízem nedošlo, marmeládka nebude, neboť vanilka rybíz krotí a brzo jí v tom začne pomáhat dřevitý základ s kapičkou pačuli. Pepř vůbec necítím. Kolem a kolem, je to něco jako ženštější verze Présence d´une Femme s rybízem navrch. Nejsou tam žádné pánské tóny, ale máme tam vanilku s ananasem, šťavnatě sladký rybíz s dotekem pačuli i dřeva.
Po dni nošení bych ji definovala jednodušeji: hrst červeného rybízu na vanilkovém pudinku; pod mističku dali, pro dekoraci, okvětní lístek lotosu.


20.04.07

Víte jak dopadl Smolíček, když neposlechl jelena, který to s ním přitom myslel tak dobře, a otevřel jeskyňkám? Můžete dopadnout stejně nebo ještě hůř, když neposlechnete a budete Femme Individuelle testovat v teplém počasí. Nebo ještě líp. V parném letním odpoledni, kdy se sotva pohne lísteček, si testerem polejete ruce. Pravda… ne všichni mají s těžšími výraznějšími vůněmi takový problém, ale pokud máte citlivější žaludek, vyžíváte se v jemných citrusových svěženkách a žádný sladší parfém nemá šanci dostat se vám přes práh, mějte Smolíčka na paměti a poučte se z jeho chyb. Ani dva prstíčky, ani jeden prstíček a v případě, že se řadíte k popsanému typu, opatrně zkuste FI nejdřív na papírku. Tolik rady od jelena a teď už vážně :) FI je opravdu dost sladká, výrazná, těžší a extravagantní vůně, kterou si nemáte šanci zmýlit s jinou. Já jsem nad její koupí váhala, ale nakonec jsem podlehla její jedinečnosti a teď je to jedna z mých zimních stálic. Už od začátku je sladká a intenzivní, co dokážu rozpoznat je svěží pepř, trocha ovoce - ve složení je uveden červený rybíz - což by mohlo být, je totiž i maličko nakyslá - a potom hlavně květinově ostro-sladká po patchouli. Sladká je až do konce, zároveň ale, což se mi na FI vždycky líbilo, má pod vší tou sladkostí zvláštní nádech, který skoro jakoby byl mentolově svěží. Když jí zkoumám podrobně a snažím se jít po stopách právě zmíněného tónu, začínám mít dojem, že to bude mít na svědomí pepř. Pravděpodobně v kombinaci s ostatními složkami vytváří tuhle zvláštní notu, která mimo jiné FI zachraňuje od beznadějné přeslazenosti a pádem do cukrového pekla, kde se hříšníci používají místo špejlí a omotávají se cukrovou vatou. Ačkoli je FI EDT drží hodně dobře a hodně dlouho. FI mi evokuje dobře padnoucí, provokativní a sexy teplý kožíšek - z umělé kožešiny pochopitelně!, máme rádi zvířátka - na upravené, pečlivě nalíčené ženě, která o svém sexappealu moc dobře ví a ráda provokuje… (ne snad že bych byla něco z toho :)

Komentáře Montblanc Femme Individuelle

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Montblanc Femme Individuelle

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist