Homme Exceptionnel (Montblanc)

Pánská vůně
Rok:

2008

Složení (neověřené)

HLAVA: káva, mandarinka, levandule
SRDCE: šalvěj, máta, zázvor
ZÁKLAD: pižmo, pačuli, pravá ambra

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Montblanc Homme Exceptionnel

Ada

Tuto novinku jsem vyzkoušela předevčírem. Nechtělo se mi hned psát recenzi. Dneska jsem se podívala do svého oblíbeného blogu Now Smell This a co nevidím: článek, který si utahuje z neustále stejných, nudných, svěžích pánských vůní, jimiž je zaplavován trh. Pro autora byl impulsem Hugo Boss Pure, neboť Hugo Boss je přímo pravzorem firem, jež chrlí jednu k uzoufání univerzální vůni za druhou. Zvláště se zmiňuje o synteticky zavánějících ingrediencích, všudypřítomných ‚mořských‘ a ‚ozonických‘ tónech, metalicky citrusových začátcích a totální generičnosti všech složek.
Už asi tušíte, že. Ale ještě jedna odbočka. Kromě zmíněného článku jsem nedávno četla část knihy The Perfect Scent, v níž autor dští síru na ty samé generické svěží vůně a speciálně na chemikálii dihydromyrcenol, metlu moderních pánských vůní. Podle něj je prý cítit jako nějaké svěží čistidlo rozlité na hliníkovém pultu; a je všude, a přesto ho výrobci neustále cpou do dalších a dalších vůní ve snaze prorazit na trhu plném svěžích kolínských s tou svojí svěží kolínskou, která je pak ovšem stejná jako všechny ostatní svěží kolínské.
Nevím, jestli je v Homme Exceptionnel dihydromyrcenol a v jaké dávce, ale všechny indicie tomu nasvědčují. Chandler Burr zmiňuje v souvislosti s touto syntetickou látkou Crave od Calvina Kleina, a složku, která v Crave dominuje, jsem vyčenichala i v Exceptionnel. A kromě toho věrně imitoval to čistidlo na hliníkovém pultu; je pronikavě svěží, na začátku to bylo jako nalít si do nosu Persil Color a vůbec to nechtělo přejít (znám i jiné vůně, které začínají jako děsivý prací prášek a krásně se rozvoní). I když jsem si cca po hodině ruku lehce umyla, což pomáhá na ‚zaseklou‘ hlavu parfému (dostanete se tím rychleji k základu), nepomohlo to a Exceptionnel byla pořád stejná. Metalický tón nechyběl, ani citrusy, ani generický základ.
Vzhledem k elegantnímu flakonu a slibné hnědé barvě jsem čekala nějaký orient, snad dokonce ve stylu hnědé Gucci, ale místo toho na mě vybafla protivná modrá svěžest. Obsah flakonu je v takovém rozporu s formou, že Exceptionnel při nejbližší příležitosti raději vyzkouším ještě jednou - nějak se mi to nezdá
Máte-li s touto vůní zkušenost, napište do komentářů, jak vám voní.

Hodnocení parfému Montblanc Homme Exceptionnel od uživatelek 17 hodnocení

Líbí se (12)
71%
Nelíbí se (2)
12%
Neutrální (3)
18%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Montblanc Homme Exceptionnel

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Montblanc Homme Exceptionnel

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist