Individuel (Montblanc)

Pánská vůně
Rok:

2003

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, skořice, koriandr, jalovec
SRDCE: rozmarýna, levandule, máta, pelargónie, pomerančový květ, fialka, jasmín
ZÁKLAD: pačuli, santal, větvičník, vetiver, černá čokoláda, tonka, malina, ambra, vanilka, pižmo

Parfuméři:

Bourdon, Pierre

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Montblanc Individuel

Ada

Individuel má vskutku úctyhodné složení (to, které vidíte nad recenzí, je opsané přímo ze stránek výrobce). Začátečník by se možná těšil, jaká to bude komplexní a zajímavá, snad i divná vůně, ale mě už výrobci na takové triky nedostanou; čím víc toho bývá ve vůni nalito, tím víc se jednotlivé složky slévají a splétají a výsledek bývá naopak nekomplikovaný. Někdy přímo mizerný (dort pejska a kočičky). Individuel naštěstí mizerný není, ale jinak se předpoklad splnil - nečekejte, že to vyčenicháte všechno 

Individuel je příkladně třívrstvý - zřetelně rozpoznáte hlavu, srdce i základ. Hlava trvá pár minut, srdce cca půl hodiny, potom se objeví základ, který si samozřejmě z obou předchozích vrstev něco málo nechá. Nejlepší mně osobně přišlo srdce, ale ani základ není k zahození - volbu nechám na vašem vkusu.

Hlava se tváří svěže, je citrusově kořeněná, ale záhy začne být jasné, že půjde spíš o sladko-svěží vůni, která kombinuje svěží a teplé tóny. V tomto duchu se nese srdce, které je mixem citrusů, pikantního koření (skořice, jalovec) a svěžejších bylinných a špetky květinových tónů (máta, pelargónie, levandule). Nakonec svěžest opustí vůni úplně. Základ je teplejší, sladší, s gurmánskými podtóny - nejde o vyloženě syté čokoládové tóny jako v dámských gurmánských vůních, ale je docela dost cítit čokoláda, trochu maliny, zbytek je neurčitá vanilkovo-pižmovo-dřevitá směs. Tento teplý základ spolu s mátou, levandulí a pelargónií je hlavní podobou vůně, která s vámi vydrží nejdéle.

Verdikt? Určitě vyzkoušejte, tíhnete-li k pánským vůním s gurmánskými podtóny, ale nemusíte zrovna AMen - Individuel s nimi zachází opatrněji. Je zdařilá, zajímavá, není to nic, co by člověk do pěti minut po vyzkoušení zapomněl, na druhou stranu nečekejte nějakou extra *individualitu a extravaganci, zůstáváme v bezpečí hlavního proudu. Doporučovala bych na denní nošení, Individuel není otravná a nanesete-li střídmě, je vcelku nenápadná.

Nemáte-li v lásce výrazné vůně, využijete ji vzhledem ke sladším tónům i na večer. Trváte-li na tom, aby pánská vůně byla skutečně pánská a ne skoro unisexová, můžete být také klidní, Individuel je mužná dostatečně.

Podobná pánská vůně k doporučení mě nenapadá, kdybych měla Individuel typově přirovnat k nějaké dámské vůni, byly by to nejspíš lehčí gurmánské vůně s ovocem jako Angel Innocent.

Hodnocení parfému Montblanc Individuel od uživatelek 29 hodnocení

Líbí se (21)
72%
Nelíbí se (3)
10%
Neutrální (5)
17%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Montblanc Individuel

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Montblanc Individuel

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist