Individuel (Montblanc)

Pánská vůně
Rok:

2003

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, skořice, koriandr, jalovec
SRDCE: rozmarýna, levandule, máta, pelargónie, pomerančový květ, fialka, jasmín
ZÁKLAD: pačuli, santal, větvičník, vetiver, černá čokoláda, tonka, malina, ambra, vanilka, pižmo

Parfuméři:

Bourdon, Pierre

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Montblanc Individuel

Ada

Individuel má vskutku úctyhodné složení (to, které vidíte nad recenzí, je opsané přímo ze stránek výrobce). Začátečník by se možná těšil, jaká to bude komplexní a zajímavá, snad i divná vůně, ale mě už výrobci na takové triky nedostanou; čím víc toho bývá ve vůni nalito, tím víc se jednotlivé složky slévají a splétají a výsledek bývá naopak nekomplikovaný. Někdy přímo mizerný (dort pejska a kočičky). Individuel naštěstí mizerný není, ale jinak se předpoklad splnil - nečekejte, že to vyčenicháte všechno 

Individuel je příkladně třívrstvý - zřetelně rozpoznáte hlavu, srdce i základ. Hlava trvá pár minut, srdce cca půl hodiny, potom se objeví základ, který si samozřejmě z obou předchozích vrstev něco málo nechá. Nejlepší mně osobně přišlo srdce, ale ani základ není k zahození - volbu nechám na vašem vkusu.

Hlava se tváří svěže, je citrusově kořeněná, ale záhy začne být jasné, že půjde spíš o sladko-svěží vůni, která kombinuje svěží a teplé tóny. V tomto duchu se nese srdce, které je mixem citrusů, pikantního koření (skořice, jalovec) a svěžejších bylinných a špetky květinových tónů (máta, pelargónie, levandule). Nakonec svěžest opustí vůni úplně. Základ je teplejší, sladší, s gurmánskými podtóny - nejde o vyloženě syté čokoládové tóny jako v dámských gurmánských vůních, ale je docela dost cítit čokoláda, trochu maliny, zbytek je neurčitá vanilkovo-pižmovo-dřevitá směs. Tento teplý základ spolu s mátou, levandulí a pelargónií je hlavní podobou vůně, která s vámi vydrží nejdéle.

Verdikt? Určitě vyzkoušejte, tíhnete-li k pánským vůním s gurmánskými podtóny, ale nemusíte zrovna AMen - Individuel s nimi zachází opatrněji. Je zdařilá, zajímavá, není to nic, co by člověk do pěti minut po vyzkoušení zapomněl, na druhou stranu nečekejte nějakou extra *individualitu a extravaganci, zůstáváme v bezpečí hlavního proudu. Doporučovala bych na denní nošení, Individuel není otravná a nanesete-li střídmě, je vcelku nenápadná.

Nemáte-li v lásce výrazné vůně, využijete ji vzhledem ke sladším tónům i na večer. Trváte-li na tom, aby pánská vůně byla skutečně pánská a ne skoro unisexová, můžete být také klidní, Individuel je mužná dostatečně.

Podobná pánská vůně k doporučení mě nenapadá, kdybych měla Individuel typově přirovnat k nějaké dámské vůni, byly by to nejspíš lehčí gurmánské vůně s ovocem jako Angel Innocent.

Hodnocení parfému Montblanc Individuel od uživatelek 30 hodnocení

Líbí se (22)
73%
Nelíbí se (3)
10%
Neutrální (5)
17%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Montblanc Individuel

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Montblanc Individuel

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist