Présence d'Une Femme (Montblanc)

Dámská vůně
Rok:

2002

Složení (ověřené)

HLAVA: ananasové listy, pepř, tangerinka
SRDCE: brambořík, orchidej
ZÁKLAD: santal, palisandr, vanilkový květ, pačuli

Parfuméři:

Almairac, Michel

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Montblanc Présence d'Une Femme

Ada

Présence d'Une Femme je sladší, převážně vanilková, orientální vůně. Ze začátku je dost kořeněná, ale to vydrží tak 5-10 minut a dál už se klasickým kořeněným orientům nepodobá. Dalších 10-15 minut je trochu divná, zřetelně vystupuje vanilka, ale do ní se mísí takový zvláštní, zeleně chemický tón.

Měla jsem obavy, aby vůni nepokazil, protože pořád sílil a sílil, naštěstí se záhy vypařil a zůstala Présence v podobě, v jaké vám pak zůstane na kůži víceméně bez větších změn až do konce. Tou podobou je vanilka s pačuli a trochou orientálních dřev, možná i stopou nějaké květiny, ale nic konkrétního jsem nepoznala. Vanilka v Présence je z rodu ‚vanilková zmrzlina‘ - ne těžká, teplá, orientální vanilka, ale taková ta chladnější, jemnější, jakou najdete třeba v Obsession Night (po odeznění počátečního chaosu byla podoba mezi Présence a Obsession Night chvíli značná) nebo L'Or de Torrente.

Pačuli je také poměrně výrazná, Présence se tím pádem podobá třeba Delices de Cartier Eau Fruitée nebo jiným orientům s vypíchnutou pačuli; jistá podoba skrze pačuli je znát i s pačuliovými kladivy od Muglera (Angel, Eau de Star) a jestli proti nim něco máte, vřele nedoporučuji kupovat Présenci naslepo.

Présence se moc nehodí do tepla, testovala jsem za horkého srpnového dne a moc jsem z toho sladkého oblaku s pačuli nadšená nebyla. Doporučila bych počkat na chladnější dny. Celkově není Présence nijak třeskutě originální, ale je docela povedená, nebála bych se říct hezká. Padne-li vám do noty, ostudu si s ní určitě neuříznete.

Hodnocení parfému Montblanc Présence d'Une Femme od uživatelek 155 hodnocení

Líbí se (99)
64%
Nelíbí se (22)
14%
Neutrální (34)
22%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Montblanc Présence d'Une Femme - umístění v žebříčcích uživatelů

5x v nejlepších vůních
2x v nejhorších vůních
2x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Montblanc Présence d'Une Femme

Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)

Kategorie vůně Montblanc Présence d'Une Femme od uživatelek

Recenze Montblanc Présence d'Une Femme06.03.09

Tak dlouho jsem schovávala vzorek,až jsem potřebovala ampulku a byla jsem donucená nějaký vzorek spotřebovat.Na svůj oblíbený spací test,kdy se na noc navoním,abych posoudila nakolik je mi vůně milá nebo nepříjemná a její výdrž,jsem si vybrala tentokrát tuhle.Nic moc jsem nečekala,ale byla jsem příjemně překvapená.Výdrž je velmi dobrá a voněla mi.Jak?Nejdříve se ozvaly opravdu pánské tóny,ale vůbec ne nepříjemné,naopak a to píšu s vědomím,že cokoliv pánského, mi ve vůních vadí.A pak už to byla jedna velká ananasová koupel,ne moc sladká,jako nepřislazovaný džus,jen jemně dochucený vanilkou.Spalo se mi v ní příjemně,občas jsem v polospánku vůni ucítila a uvědomila si,že jsem se před spaním naovoněla.Myslím,že sladkost přerážejí ty pánské tóny a tak vůně nepůsobí bolehlavově.S klid­ným svědomím ji můžu doporučit všem,které hledají ananas nebo ne výrazně sladkou ovocnou vůni a soudím,že by potěšila i milovnice klasičtějších typů parfémů,díky tomu pánskému akcentu.Jako dárek by potěšila ale i mne.

Komentáře Montblanc Présence d'Une Femme

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Montblanc Présence d'Une Femme

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist