Aoud Flowers (Montale Paris)

Dámská vůně
Rok:

2008

Složení (neověřené)

absolutní růže, květy pelargónie, guajakové dřevo, týkové dřevo, bergamot, pižmo

Popis parfému:

Aoud Collection

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Montale Paris Aoud Flowers:

Hodnocení parfému Montale Paris Aoud Flowers od uživatelek 19 hodnocení

Líbí se (12)
63%
Nelíbí se (6)
32%
Neutrální (1)
5%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Montale Paris Aoud Flowers - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze Montale Paris Aoud Flowers


03.11.13

Neskrotený oud na úvod. Taký ouuu!d. Ruža, orosená ruža, lupene. Tanec a´la oud nemehlo a krehká ruža. Ale prekvapivo, hodia sa k sebe. Ruža je neskutočne vzrušujúca, každým nádychom sladne, skvapalnieva sa, stáva sa medovo-zlatým nektárom. Ešte v čas dá o sebe vedieť bergamot, ktorý neviem akým zázrakom nevystrkoval rožky už v úvode. Ruža, bergamot, stonky pelargónie, skrotený oud a drevá. Tanec, súlad. Hebké, božské, tekuté zlato…Takto by voňala Héra, kebyže má vôňavku. Výdrž: excelentná, navyše aj so zavretými očami by ste uhádli, že toto je nesporne Montale.

Komentáře Montale Paris Aoud Flowers

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Montale Paris Aoud Flowers

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist