Aoud Melody (Montale Paris)

Dámská vůně
Rok:

2014

Složení (neověřené)

HLAVA: oud, kůže, hřebíček, šafrán, elemi
SRDCE: růže, ylang ylang, jasmín
ZÁKLAD: santalové dřevo, ambra, pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Montale Paris Aoud Melody:

Hodnocení parfému Montale Paris Aoud Melody od uživatelek 7 hodnocení

Líbí se (6)
86%
Neutrální (1)
14%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Montale Paris Aoud Melody01.11.14

…….přišla mi na Samhain - 31.10. , den, ze kterého se vstupuje do nového pohanského roku.
Pohanský nový rok začíná v tichosti a rozjímání, rozmluvou se zemřelými , kteří v tuto dobu za námi přicházejí ……….čas meditací a zbavování se všeho negativního
Aoud Melody je tichá …………tichá, jemná, pryskyřičnatá, oudová pižmovka. Na Montalku se drží u těla, možná až moc……obalí vás, udělá kolem vás vonnou auru, nevyzařující do prostoru.
Jemná kůže, dalo by se říct, že skoro ta vaše vlastní, trocha dráždivě štiplavého hřebíčku, náznak bílých květin, mošus a kapka ambry, nad tímto éterickým seskupením drží stráž oud a elemi………ale jen duchovní stráž, žádné uzurpátorské násilí.
Vůně je jen vaše, vaše tichá hudba, na oblečení i kůži výdrž dlouhá, předlouhá……..ale, kdo vás neobejme, ten ji neucítí.

Komentáře Montale Paris Aoud Melody

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Montale Paris Aoud Melody

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist