Aoud Red Flowers (Montale Paris)

Unisex vůně
Rok:

2008

Složení (neověřené)

oud, santalové dřevo, zlatý šafrán, aksamitník, růže

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Montale Paris Aoud Red Flowers:

Hodnocení parfému Montale Paris Aoud Red Flowers od uživatelek 44 hodnocení

Líbí se (32)
73%
Nelíbí se (5)
11%
Neutrální (7)
16%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Montale Paris Aoud Red Flowers - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních

Recenze Montale Paris Aoud Red Flowers24.08.11

Předně musím říct, že pokusit se o srovnání Aoud Red Flowers s orientálkami může být ošemetné, protože toto orientálka v pravém smyslu není. Kdo už máte s nimi zkušenost, víte, že často bývají hodně intenzivní, hlučné, živočišní, nešetří se v nich aoudem ani esencema růží a dalšími, prostě aby v plné síle ustály horké arabské slunce a voněly ostošest. Aoud Red Flowers taková není, je víc naše, evropská. Ovšem musím taky říct, že ani moc nezapadá do řady ostatních Montaleho aoudových parfémů, kde je aoud mnohem výraznější. Není tady podoba s Aoud Rose Petals, Aoud Queen Rose, Aoud Safran… to jsou mnohem silnější aoudové pecky, jsou vůbec jinak vystavěné.
Aoud Red Flowers je vůně velice hebká, delikátní, měkká a přítulná, s aoudem nejjemnějším jako obláček, jako pára, která zlehka ulpí na kůži. Je to vůně sametové růže, macerované v nejkvalitnějším koňaku a zlehka poprášené pudrem (opravdu jen zlehýnka). Úžasnou a přitom nenápadnou roli v celé kompozici sehrává santal, díky němuž není vůně ani ulepená ani přeslazená, ale je nádherně žensky elegantní a také svádivá. Vůně celkově působí velice oble, plně a hlavně nádherně žensky přitažlivě. Když se někdy mluví o tzv. nenápadných ženských zbraních, tak takhle bych si je představovala zhmotněné do formy parfému. Výdrž vůně je fantastická, ale to o Montaleho vůních víme.
A pro alespoň určité připodobnění bych řekla, že nejblíž k ní má Khawla od Al Arabiya Al Swissriya (ale ubrala bych hlasitosti, ubrala šafránu, růži zahalila do santalového závoje, přidala kapku brandy…), pak také Musc Red Rose (CPO) od El Nabil (ale tady bych ubrala pižma a přidala špetku šafránu i santalu…) a pak ještě po cca dvou hodinách na ruce mi Aoud Red Flowers začal velmi připomínat Epic Woman od Amouage (podobně hladká kombinace aoud-růže-santal se špetkou koření).

Komentáře Montale Paris Aoud Red Flowers

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Montale Paris Aoud Red Flowers

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist