Black Aoud (Montale Paris)

Unisex vůně
Rok:

2006

Složení (neověřené)

červená růže, aoud, labdanum, santal

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Montale Paris Black Aoud

Ada

Black Aoud je ze začátku vyloženě děsivá, nebojím se napsat ošklivá. Je to vůně, kterou po nanesení ihned zavrhnete, jestliže jste zakoupili naslepo, začnete lamentovat, co jste to proboha provedli (zvlášť při koupi plného balení za cenu hezky přes tři tisíce korun to bude pořádný šok). Ale nebojte, můžu vás uklidnit. Black Aoud je jako exotický pták, který vás přivítá uširvoucím řevem, naježeným peřím na krku a máváním křídel. Musíte počkat, až se usadí na bidýlku, ztichne a srovná si peříčka. Potom ucítíte suchou, nezvyklou směs sladkého kakaového prášku, dužiny ze sušených datlí, mandlově nahořklého kadidla a vanilkových tónů. Black Aoud je kořeněně balzámový, bez květin, a je dokonale unisexově univerzální i podle běžných evropských představ.

Hodnocení parfému Montale Paris Black Aoud od uživatelek 44 hodnocení

Líbí se (26)
59%
Nelíbí se (6)
14%
Neutrální (12)
27%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Montale Paris Black Aoud - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních

Vlastnosti vůně Montale Paris Black Aoud

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Montale Paris Black Aoud


15.12.12

Přiznávám, že jsem se ke vzorku Black Aoud dostal vlastně náhodou. Objednával jsem vzorky Montale z Maďarského e-shopu a BA mi poslali jako dárek. Když jsem přičichnul k ampulce, poznamenal jsem něco v tom smyslu, že to bylo spíš asi za trest… Pak jsem si ale přečetl recenzi tady na Arome a doma jsem si poctivě nanesl tu na první čichnutí téměř páchnoucí tekutinu na zápěstí. A opravdu se stal malý zázrak a po pár desítkách minut se vyloupla krásná, elegantní a příjemná, snad i trochu tajemná vůně, která vydržela na zápěstí bez problémů 6 hodin a celou tu dobu jsem znovu a znovu neodolal a x-krát přivoněl. :-)
Praktická zkušenost - výdrž je naprosto neuvěřitelná, stačí jedna aplikace a na oblečení vydrží klidně i 10 dní. Takže opatrně! :-)14.07.11

Děsivej, hrůznej, hnusnej, odpornej, příšernej, šokující, nesnesitelnej začátek! To neni facka, to je rána pěstí a je z toho ztráta pár zubů, natrženej ret a překousnutej jazyk. Jak strašný je entrée Black Aoudu těžko popsat slovy, to se musí zažít a hlavně přežít. Je to suverénně to nejhorší, co mi kdy přistálo na zápěstí. Já to vlastně ani nedokážu identifikovat, vždycky když strčím nos k ruce, tak mi zaslzej voči. Nicméně podoba s Arabií je nepopiratelná - vemu Arabii, přitáhnu volume někam k praskání ušních bubínků a ještě řádně vohulim basy. Neumeju to jenom proto, že Adě věřím a snažím se přesvědčit, že Black Aoud je doopravdy jen pořádně nasranej pták. Ale sakra po tý víc než hodině už chci aspoň něco, k čemu se dá čuchnout… snažím se ukrejt nos v neuspokojivý bergamotový hlavě Flower of Soudan na druhý ruce, ale marně. Jestli z tohohle vyváznu jen s nočníma můrama, tak se snad dam na víru.

Komentáře Montale Paris Black Aoud

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Montale Paris Black Aoud

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist