Cashmer Wood (Montale Paris)

Dámská vůně
Složení (neověřené)

HLAVA: grep, malina, černý rybíz
SRDCE: fialka, pivoňka, lilie
ZÁKLAD: pižmo, vanilka, kašmírové dřevo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Montale Paris Cashmer Wood od uživatelek 4 hodnocení

Líbí se (2)
50%
Neutrální (2)
50%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Montale Paris Cashmer Wood


06.01.17

„Ty už zase vzpomínáš?!?“, zeptala se ho a na rtech vykouzlila mírný úsměv. Převracel v dlani cedrovou kamej s vyřezaným jemným profilem dívky. Nikdy ji neřekl, že na tom portrétu není ona. Nechtěl ji ranit, měl ji velmi rád. Nikdy jí neřekl, proč si za ženu vybral právě ji a koho mu připomínala. Nikdy se jí nesvěřil s přízračným setkáním.

Byl tehdy ještě mladý, plný síly a pracoval v lese. Byla to těžká práce. Jednou v poledne ho přemohla únava a on na mýtině usnul. Probudilo ho vískání ve vlasech. Otočil se a uviděl sličnou dívku. V jejích temně fialových očích by se nejeden mladík mohl utopit. Chtěl něco říct, ale umlčela ho a nabídla mu hrst malin. Ochutnal je. Potom ho políbila. A rozplynula se. Zmizela jako přízrak, jako sen… a možná se to nestalo, možná to byl vážně jen sen. Ještě ten večer, jako v horečce, vyřezal cedrovou kamej. Ale tvář víly se vryla více, než do toho dřeva, do jeho vzpomínek.

Znovu polaskal dřevěný šperk v prstech a podíval se na svou ženu, která jí byla tak podobná. Opětovala mu jeho pohled, stále se mírně usmívajíc. Pak se odvrátila. Raději. Nikdy mu totiž neřekla … a v očích se jí temně fialově zablesklo. :)

Po aplikaci cítím hlavně maliny, fialku i hořkost grepu. Začátek je hodně břitký, jako šťáva z červených bobulí, ale rychle se se vůně začne zaoblovat vanilkou a cedrem, s jemným pižmem přimykat k tělu. Takhle nějak jsem si představovala, že voní Féerie. Ale Féerie je ostřejší a zelenější, takový diblík. Cashmer Wood je oblejší a ženštější. Bude to znít divně, ale je jako hrst lesní šťávy zahřátá na ženském těle.

Komentáře Montale Paris Cashmer Wood

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Montale Paris Cashmer Wood

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist