Deep Rose (Montale Paris)

Dámská vůně
Složení (neověřené)

růže, mandarinka, pivoňka, oud, pižmo, ambra

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Montale Paris Deep Rose od uživatelek 59 hodnocení

Líbí se (46)
78%
Nelíbí se (6)
10%
Neutrální (7)
12%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Montale Paris Deep Rose - umístění v žebříčcích uživatelů

4x v nejlepších vůních

Recenze Montale Paris Deep Rose03.02.12

Jestliže hledáte krásnou růži a ty komerční vám nějak nesedí, tady je. Hluboká, temně rudá, ve své nejčistší podobě… Deep Rose.
Začíná příjemnou hřejivou mandarinkou s lehkou stopou pivoňky, přidává se oud, postupně sílí a po nějakou dobu je velmi výrazný, přesto působí jemně a hladce. Za pár minut se objeví růže. Napřed se jen lehce mísí s oudem, ale stává se bohatší a plnější, nabírá na síle. Do půl hodiny se ostatní složky vytratí a růže vynikne v celé své orientální kráse – intenzivní, magická a opojná. Dlouho trvá, než se projeví ambra. Drží se v zadu a jen dodává hebký medový nádech. Výsledný dojem je sladká (ale ne příliš), hluboká a živoucí růže. Deep Rose ukazuje, proč je růže pravou královnou květin…

Komentáře Montale Paris Deep Rose

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Montale Paris Deep Rose

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist