Fruits of the Musk (Montale Paris)

Unisex vůně
Složení (neověřené)

jahodové listí, mandarinka, italský bergamot, ostružiny, růžová esence z Bulharska, bílé pižmo, maliny, pravá ambra

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Montale Paris Fruits of the Musk:

Hodnocení parfému Montale Paris Fruits of the Musk od uživatelek 23 hodnocení

Líbí se (15)
65%
Nelíbí se (3)
13%
Neutrální (5)
22%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Montale Paris Fruits of the Musk - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejhorších vůních

Recenze Montale Paris Fruits of the Musk15.10.11

Neurazí, nenadchne… Fruits of the Musk je nekonfliktní vůně z Montaleho produkce. Ulahodí těm, kdo mají rádi sladké, ovocné vůně s hodně výrazným krémovým podbarvením. Tato vůně totiž voní jako ovocný tělový krém. Vůně má výraznou pižmovou složku, která ostatní složky velmi hustě obaluje a tím i tlumí jejich případnou svěžest. Proto ve výsledku vůně voní jako pěstící tělový krém s jahodově-malinovou parfemací. Intenzita parfému je spíš mírná, což je přesně tak akorát, aby vůně člověka pohladila, ovinula se kolem něj a ne ho praštila jako kyj do hlavy. Výdrž velmi dobrá.18.02.11

Většinou se držím zásady „nezkoušej vůni, kterou si nemůžeš dovolit“ a mám tím na mysli především finančně. No a dnes udělám výjimku a vyzkouším Montale.

Jahody… a jéje, tak to nemusím… ihned se mi zase vybavil sprej od Avonu s jahodami. Naštěstí tady nejsou tak syntetické, tedy umělé jsou, ale ne tolik… valí se i další sladké ovoce a tady to trochu tlumí bergamot, který to nadzvedá a taky moje oblíbená mandarinka.
Naštěstí vůně ztrácí intenzitu a začínají se objevovat i tóny a pižma.

Ne, tak to skutečně není nic pro mě… navíc za tu cenu… chcete vonět jako syntetická jahoda? Pak sáhněte po Avonu a ne za ty peníze po tomto.

Komentáře Montale Paris Fruits of the Musk

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Montale Paris Fruits of the Musk

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist