Funny! (Moschino)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (neověřené)

hořký pomeranč, červený pepř, grapefruit, jasmín, pivoňka, zelený čaj

Parfuméři:

Maisondieu, Antoine

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Moschino Funny!:

Hodnocení odbornice: Recenze Moschino Funny!

Ada

Nad názvem nové vůně od Moschina jsme na fóru vedly s Benvenutou odborný spor o tom, jestli je dobře zvolený nebo ne. Kromě významu „zábavný“ či „veselý“ (slovo fun asi znají i totální neangličtináři) má ještě jeden, který je u vůní výborně zneužitelný zlými jazyky; zeptáte-li se „what is that funny smell?“, znamená to něco jako „co je to za divný smrádek?“ Firma Moschino však očividně měla na mysli první význam, protože Funny! má být podle všeho veselá vůně na léto.
Hned na začátek musím upřesnit, že Funny! je ovocenka.

klap

Tak, některé čtenářky šly dělat něco užitečnějšího a těm ostatním se pokusím popsat, jaká ovocenka. Ze začátku je nahořklá, postupně přechází do takové jablečně-jahodové směsi. Je potřeba chvíli počkat, než se ovocný vír usadí a vytříbí; pak z něj vznikne směsice pivoňky, špetky svěžího pepře a výrazného tónu, který má být pravděpodobně oním zeleným čajem. Opravdu tak voní, ovšem voní jako syntetický zelený čaj, ne skutečný.

Když si koupíte vonnou svíčku s vůní zeleného čaje, bude vonět přesně takhle, svěže a lehce do jablečna. Mezi různými syntetickými vonítky patří tenhle „zelený čaj“ mezi ty hezčí a příjemnější, ale jestli už jste na parfémy trochu náročnější a neradi v nich nacházíte tóny, které znáte z kosmetiky a čistidel, asi vás Funny! moc nenadchne. Milovnicím svěžích květinově ovocných vůní naopak k vyzkoušení vřele doporučuju, je ve svém žánru relativně originální. Zvlášť bych ji doporučila těm, kterým se líbí Light Blue - ve Funny! možná najdete její (o něco sladší a jemnější) nástupkyni.

Hodnocení parfému Moschino Funny! od uživatelek 257 hodnocení

Líbí se (165)
64%
Nelíbí se (24)
9%
Neutrální (68)
26%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Moschino Funny! - umístění v žebříčcích uživatelů

7x v nejlepších vůních
2x v nejhorších vůních
3x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Moschino Funny!

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Moschino Funny!


02.02.15

Citrónová zmrzlina. Bylo to první na co jsem si vzpomněla, když jsem na sobě funny zkoušela. Tato vůně je opravdu hodně svěží a na léto mi přijde jako zrozená, pokud nechcete nic sladkého, naopak čistého a citrusového. Cítím čaj, citrony, pomeranč – celé to přechází do čaje. Ale příjemného čaje. Zatím jsem spokojená, ale moc nemusím když ve vůni cítím něco jako jar na nádobí a to bohužel teď trochu cítím. Momentálně bych si ji sama nekoupila, uvidím jaká bude po rozložení. Mám ráda svěží vůně čistoty, ale takové víc luxusnější.. asi už jsem nějaká náročnější. Tato vůně bude super třeba na 16tileté slečně. Ale musím uznat, že jako letní polívačka je super, to není potřeba nic extra náročného a těžkého.


23.10.14

Toto nie je žiadna zábava, od tej to má veru ďaleko. Moja koža ho jednoducho neznesie. Funny na mňa vyšplechne svojim nahorklým, zhnitým jablkom, jemne posypaným korením a to je koniec. Cítim tam niečo, čo mi pripomína zvratky a preto okamžite utekám umyť a vydrhnúť. Veľmi zlý zážitok a pritom sa tvári tak nevinne a zábavne. . . jej ,,svieža sestra" I love love je oveľa príjemnejšia a vcelku nositeľná, toto však nie.29.04.12

Začiatok Moschino Funny ! zábavný nie je - je pomerne horký , citrusový , ako nejedna pánska voda po holení , no takto som si to nepredstavovala…ale čo sa deje v tejto chvíli…? Z ničoho nič sa ozve jeho sladšie srdce s jazmínom a pivoniou , prikrášlené ružovým korením , ktoré , ako tipujem by tomuto modrému „lektvaru“ mali dodať správny šmrnc ,a možno príbeh ? S predstavou ako v Popoluške - smiešne ambiciózna macochina dcéra /nazvime ju Funny ! / snaží navliecť si sladké ružové korzetíkové šaty na bál…chce upútať za každú cenu, ale dnes jej snaha nie je korunovaná úspechom, nie je ani krásna , nepôsobí prirodzene a sama sa cíti ako nepodarený sladký Bonpar, ktorým sa tak rada počastuje z dlhej chvíle… Bál je od svojho začiatku akýsi nezábavný… Nikto si ju nevšíma , aspoň že ju ponúknu jej milovaným zeleným čajom, ktorý si aj tak vyleje na svoje starostlivo vyberané šaty , bál sa končí nanešťastie prirýchlo a každý hľadá onú krásavicu, ktorej jej vyvolený už aj tak dávno podľahol … nuž , poberú sa domov aj ostatní, nie je tu už o nich záujem…Funny to vie, dnešný bál mohol aj lepšie dopadnúť. Poučila sa, deva nevábna . Nabudúce, dúfajme to pre ňu dopadne lepšie …


08.04.12

Ztřeštěná ovocenka, intenzivní bonbonopar, vůně tedy sedí názvu. Funny je rafinovanější a veselejší než I Love Love, také zalíbení v něm Vám vydrží o něco delší čas, ale myslím, že jen do té doby, než Vás zelený bonpar otráví natolik, že ji spíše začnete řadit na druhý pól oblíbenosti.
Hlava (pomeranč, červený pepř, grapefruit) je krásná - svěží, citrusová, harmonická, sexy. Tou mě vůně dostala, wow. Ovšem hlava vyprchá coby dup a příchází na řadu zelený bonbón (jasmín, pivoňka, zelený čaj), který má být asi oním zeleným čajem, jenže je velice syntetický a zcela dominuje. V létě může být nositelka vůně zahalená do oblaku sladkého, chemického bonbónkovitého odérku náročná i pro okolí. Mně vadila intenzita jednoho stříknutí.
Jakmile se mi přes vývoj na poli gurmánství vytříbily chutě a tím i čich, syntetičnost mně začala vyloženě vadit. Nicméně líbivka to je určitě, nenáročná…

Komentáře Moschino Funny!

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Moschino Funny!

Diskuse o tomto parfému

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist