Hippy Fizz (Moschino)

Dámská vůně
Rok:

2008

Složení (neověřené)

listy maliníku, růže, fialka, magnólie, lotos, cedr, větvičník

Parfuméři:

Marcello, Vincent

Atributy:

citron fialka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Moschino Hippy Fizz:

Hodnocení odbornice: Recenze Moschino Hippy Fizz

Ada

Hippy Fizz má - obhájci čisté elegance prominou - úžasný flakonek. Tím nepopírám, že je to kýč, ale ta kombinace jasně žluté, neónově růžové a azurově modré je tak optimistická, že ji nelze nenávidět. Design navíc využívá ve svůj prospěch vlastnosti plastu - zatímco umělohmotné holubičky L'Air du Temps nebo umělohmotný ‚krystal‘ na flakonu Bright Crystalu vypadají poněkud trapně, zářivá hlavička a kytičkované ‚tělo‘ Hippy Fizzu je dokonalost sama a z jiného materiálu by to ani nešlo. Jestliže je Lolita Lempicka etalonem rokokového kýče, řada Cheap and Chic s Hippy Fizzem v čele je totéž pro plastový kýč.

Tím ovšem moje chvála končí a dál už se bude jenom kritizovat. A to prosím ne proto, že by se mi zrovna chtělo zanadávat si na nějakou ovocenku. Důvody jsou pádné.

Proti vůním od Moschina nic nemám; Oh! de Moschino jsem hodnotila celkem kladně, Cheap and Chic je pěkná jemná vůně s fialkami a krémovým ocáskem, Couture! je zajímavá a Funny! je v rámci žánru dost originální. I ta I Love Love je aspoň líbivá (jak bylo vidět z její komerční úspěšnosti), když už musí vonět jako bonpari. Ale Hippy Fizz je docela katastrofa.

Průšvih č. 1: vůně. Asi tak dvě vteřiny je to čistý citron, poté pět minut ovocný bonpar. Pak se vůně výrazně zmírňuje a po citrusech zůstane jen sladkosvěží ocásek (jako když se napijete citronové šťávy - po odeznění kyselosti si všimnete, že citron má i jemnou, zvláštně nasládlou stránku), který doplňuje nesladká pudrová fialka (k nerozeznání od fialky v Trussardi Jeans) a cedr. Větvičník? Ale prosím vás Bonbonový úder je neoriginální, zbytek zcela mdlý a nijaký. (A Jeans stojí ve výprodejích mnohem méně než nový Fizz.)

Průšvih č. 2: chronologie. Tedy rozložení parfému v čase. Opravdu je to tak, že prvních pět minut - když budete mít štěstí, možná deset, ale víc vážně ne - se ozývá jásavý řev citronu a lepkavých ovocných bonbonů, který ztichne tak náhle, jako když strčíte dítě uprostřed záchvatu vzteku pod studenou sprchu. Zůstane supertichá, nesmělá fialka s nějakými neidentifikova­telnými drobnými podtóny. Znám takových vůní víc, v nejedné recenzi jsem si už stěžovala, že se vůně během půl hodiny vykřičí a pak jim dojde dech, a jsou konstruované tak, aby během chvilky zaujaly a zákazník si je hned koupil, než si to stihne rozmyslet. Hippy Fizz se svým tvůrcům ovšem vymkl z rukou; fáze určená k zaujmutí impulsivní zákaznice je tak krátká, že si i to impulsivní děvče stihne nepovedenosti Hippy Fizzu všimnout, než dojde k pokladně. Chyba.

Průšvih č. 3: výdrž. Už z předcházejícího jste nejspíš pochopili, že výdrž nebude nic moc. A taky že ne - za dvě hodinky je na ruce po všem. Možná to zachrání oblečení (na něm Hippy Fizz jistě vydrží déle, nemluvě o tom, že by mohly být víc cítit ty citrusy na úkor sušené fialenky), jenže kolik toho oblečení na sobě cílová skupina v cílovém ročním období nosí? Na ultrakrátké šortky a vršek od bikin či tílečko velikosti XXS se sotva natlačí pár molekul, které to ve třicetistupňovém teple vzdají, sotva navoněná Mařenka vyběhne z domu.

Ale na ten flakonek se běžte podívat

Hodnocení parfému Moschino Hippy Fizz od uživatelek 116 hodnocení

Líbí se (60)
52%
Nelíbí se (17)
15%
Neutrální (39)
34%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Moschino Hippy Fizz - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Moschino Hippy Fizz

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Moschino Hippy Fizz od uživatelek

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Moschino Hippy Fizz

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Moschino Hippy Fizz

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist