My Melody Dreams (Muelhens)

Dámská vůně
Rok:

1979

Složení (neověřené)

HLAVA: aldehydy, citrusy, gardénie, hyacint, broskev
SRDCE: karafiát, jasmín, orchidej, kosatec, růže, ylang-ylang
ZÁKLAD: ambra, cedr, pižmo, větvičník, santal

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Muelhens My Melody Dreams

Ada

My Melody Dreams je vůně z roku 1979 (plus mínus - u starších vůní už se to někdy ani přesně neví) a vyráběla ji firma Muelhens (ta, která dělala kolínskou 4711). Z trhu zmizela cca v půlce devadesátých let. Měla i další variace, a to My Melody Moschus / Musk, My Melody Flowers a My Melody Girls. Na internetu najdete také obrázky flakonů s názvem My Melody (eau de toilette nebo čistý parfém), soudě podle barvy jde však zřejmě o My Melody Dreams. Od všech variací byla k dispozici parfemovaná kosmetika - mýdlo, pěna do koupele, tělové mléko, deodorant.

My Melody Dreams se za minulého režimu kupovala v Tuzexu, případně se vozila od západních sousedů. Dnes se dá ještě tu a tam koupit na eBay nebo od sběratelů, cena je ovšem v přepočtu někde tam, kde bývala v oněch tuzexových letech.

Pro zákazníka ze země původu (tedy z Německa) samozřejmě nešlo o drahou věc, byla to drogerkovka - a cena spolu se zdařilostí z ní udělaly oblíbenou vůni, která se často dávala jako dárek mladým dívkám coby jejich první „dospělý“ parfém. Kdo ji nedostal, kradl ji mamince z poličky, než odešel na rande. Nostalgické stesky po My Melody Dreams najdete na internetu především v češtině, slovenštině a němčině, ale milé vzpomínky na ni mají i v dalších zemích, kam se dovážela, včetně Anglie (proto se také My Melody Moschus vyskytuje i pod názvem My Melody Musk - štítek se měnil podle toho, kam měla být vůně distribuována.)

Po otestování musím konstatovat, že je to skutečně zajímavá vůně, která se může hrdě postavit vedle klasik. Je harmonická, velmi ženská, příjemná, a dobrá zůstává i v závěru, kdy jiné vůně ztrácejí glanc, dech nebo obojí. Není v žádném případě lineární, neustále se rozvíjí a rozvoj se nese v duchu otázek:

1. Je to gardénie, nebo broskev?

První závan je přirozeně aldehydový, ale pod ním se rodí první otázka, totiž jestli to zvláštní sametově ovocné, co cítíte, je broskev, nebo ovocný podtón bílé květiny. Kdo už má s parfémy nějakou zkušenost, ví, že bílé květiny - speciálně tuberóza - někdy přecházejí do ovocných tónů, jako by z nich kapala broskvová nebo jahodová šťáva.
Jelikož v My Melody Dreams je podle složení přítomna gardénie i broskev, může to klidně být obojí.

2. Je to karafiát, nebo hřebíček?

Karafiát a hřebíček jsou v parfémech dvě barvy jednoho chameleóna. Karafiát má kořeněnou stránku (hřebíčkovou, trochu skořicovou), v hřebíčku jsou zase květinové tóny, stačí správně zkombinovat nebo naředit. Srdce My Melody Dreams je jemnou, mírně hřejivou a stále krásně sametovou slitinou květin, koření a tónů základu a karafiát / hřebíček z ní vystupují tu a tam, nevtíravě a nerušivě. Jestli vyhraje kořeněná nebo květinová stránka této dvojice bude záležet na aktuálních podmínkách a vašem nosu.

3. Je to chypre, nebo ne?

My Melody Dreams bych označila za květinově chyprovou vůni, i když to chypre v ní není nijak výrazné. Je nutné si uvědomit, jaké se v té době používaly základy: tak jako dnes je oblíbený třeba pačuliový základ (moderní chyprovky) nebo nejrůznější nové varianty bílého pižma, tehdy mívaly květinové vůně často buď orientální, nebo chyprový základ. Buď se tam dalo víc santalu, vanilky a ambry, nebo se to udělalo sušší, s vetiverem a větvičníkem, jehož používání nebylo nijak omezeno. My Melody Dreams má právě takový základ s větvičníkem a suššími dřevy, aniž by tyto chyprové prvky byly v samotné vůni nějak zvýrazňovány.

Čím by se My Melody Dreams dala nahradit? Za mládí, první rande a ten skvělý pocit, když jste poprvé k narozeninám vybalily dospělou vůni, už nikdy žádnou náhradu nenajdete… Samotnou vůni si zkuste připomenout některým parfémem staršího původu, který obsahuje aldehydy, broskvové tóny, bílé květiny a spíše chyprový základ. Něco z toho má např. původní Arpège (Lanvin) a vlastně i Chanel No. 5 (aldehydy, jasmín; má ovšem úplně jiný základ a chybí ovocné tóny). Suchá aldehydová vůně s bílými květinami je Rive Gauche (YSL). Dalších doporučení, která jsem našla v diskuzích, jmenují Divu (Ungaro), Catalyst (Halston) či Laugh with Lee Lee (Benefit).

Hodnocení parfému Muelhens My Melody Dreams od uživatelek 51 hodnocení

Líbí se (43)
84%
Nelíbí se (2)
4%
Neutrální (6)
12%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Muelhens My Melody Dreams - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních

Vlastnosti vůně Muelhens My Melody Dreams

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Muelhens My Melody Dreams od uživatelek

Recenze Muelhens My Melody Dreams03.05.13

Určitě mě při psaní recenze ovlivňuje nostalgie ale i tak musím napsat, že jde o úžasnou květinovou chypré vůni. My Melody je hedvábně hladká s mírnou nasládlostí, působí velmi elegantně a tak nějak vzdušně. Jen náznak broskví přidává stopu čerstvé ovocné šťavnatosti. Bílé květiny drží krásnou květinovou stopu bez dusivých složek a velmi jemně se mísí se santalové dřevem.
My Melody je velice ženská a jedna s nejlepších vůni s jakou jsem se v životě setkala. V době kdy jsem jí nemohla již nikde sehnat jsem bohužel nikdy nenašla adekvátní náhradu ale můžu napsat, že trošku je podobná dalšímu skvostu a to Lady Caron. Naštěstí mi už trůní na poličce dvě z toho jedna v originální původní krapet kýčovité krabičce, kterou přesto miluju.


14.03.12

Používala som ho asi 15 rokov až pokiaľ sa nestratil z obchodov. Zatiaľ som ešte nenatrafila na voňavku, ktorá by sa mi viac páčil. Škoda, že sa prestal vyrábať. Používala ho aj moja dcéra. Pamätám si ako vždy čakala v kúpelni pod skrinkou, kým ju navoniam. Ináč nechcela ísť do jaslí.13.10.11

Aldehydová kráska s květinami: růže a ylang-ylang na podkladu ze santalového dřeva a větvičníku, trochu chypre, trochu mýdlo. Pěkná vůně staršího data, dobře stavěná a silná, stačí jen troška a stráví s vámi celý den. Připadá mi celkem veselá, obsahuje také broskev, orchidej, gardénii a jasmín, ale květiny mi nepřipadají příliš výrazné, žádná z nich nevyniká, spíše vůni jen ohlazují hrany.
Aldehydy, co vytrysknou zezačátku, se pak celkem drží i během rozvonění a hezky vůni odlehčují. My Melody Dreams je hravá a povzbuzující, a kdo ví proč se mi nejvíc hodí k počasí, které venku panuje právě teď, k podzimnímu slunci a barevnému listí.

Komentáře Muelhens My Melody Dreams

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
lenykl
Nováček 1 příspěvek 28.09.14 22:13
My Melody Dreams

Tento parfém mám již několik let ve skřínce, vůně je na mě těžká. Dnes jsem na něj objevila požadavek na koupi. Jak jsem na netu vyčetla, je to téměř sběratelská záležitost. Takže kdyby měl někdo zájem, prodám. Mám 50 ml balení, ze kterého chybí méně než 1/3

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Uživatelé a Muelhens My Melody Dreams

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist