Essence (Narciso Rodriguez)

Dámská vůně

Nejlepší ceny Narciso Rodriguez Essence:

Hodnocení parfému Narciso Rodriguez Essence od uživatelek 200 hodnocení

Líbí se (138)
69%
Nelíbí se (16)
8%
Neutrální (46)
23%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Narciso Rodriguez Essence - umístění v žebříčcích uživatelů

13x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních
6x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Narciso Rodriguez Essence

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Narciso Rodriguez Essence20.03.13

Svěží růže, ledový pižmo, kosatec a nějaký ty citrusy. Aneb óda na čistotu podle dámskejch představ. Vlastně je to taková na kost ohlodaná Vicolo Fiori s vysokou účastí pižma. Sterilní svěženka na léto.


04.09.12

První, co mě na této vůni zaujalo, byl zrcadlový, minimalistický flakonek. Ten je nyní ozdobou mé koupelny. Obsah Essence evokuje čistotu, ale zároveň je i velice smyslný… Dá se nosit jako univerzální, neobtěžující, kultivovaná a velmi ženská vůně na každý den, do každého období (snad s výjimkou těch největších pařáků).
Na začátku je čistá, svěží růže s lehce kovovým nádechem. Je jako kovová růže nebo spíše růže ovíjející se kolem kovové pergoly. Po chvilce se o slovo přihlásí kosatec a pižmo, které pak zcela převládnou. Vůně se stane hladkou, pudrově-krémovou. Na kůži vydrží velmi dlouho, ale ve vlasech a na oblečení ještě déle.03.08.11

Essence, Narciso Rodriguez, autor Alberto Morillas
Složení: kosatec, růže, benzoin, mošus
Cítím tam především růži na hladkém mošusovém základě. Kosatec necítím, ve vůni není žádná kosatcová zemitost ani „máslovost“…
Růže je zpočátku citrusově svěží, později pudrová. Není tam žádný kořeněný akord, který mi u růžových vůní většinou vadí.
Celá kompozice je hladká a osvěžující. Flakón vypadá, jako by byl vytesán z ledu a to je velmi symbolické - pro mne je to osvěžující, čistá vůně, ideální do horkého počasí…asi jako když je hic, že se taví asfalt a vy se celá rozpálená rozhodnete odpočinout v zahradní restauraci a zchladit se ledovým čajem…a když vidíte ty ledové kostky ve sklenici, tak neodoláte, vezmete jednu do dlaně, přiložíte k horkému zátylku, pomalu přejíždíte po krku a dekoltu…led taje a drobné chladivé pramínky vám stékají po zádech a do záňadří…
Výdrž je střední, v kombinaci s tělovým mlékem ovšem excelentní - mléko u této vůně „conditio sine qua non“…
V zimě ji moc nepoužívám, v létě je to moje „polívačka“ na každý den…nosím ji, když nemám na nic jiného náladu, když jsem po flámu, když mne čeká náročný den a chci se dlouho cítit svěže…
Manželovi voní moc a mám na ni spoustu pochval, že je „pěkná a jemná“…
Když jsem ji kupovala loni v létě, stálo 50 ml balení přes 2000 Kč. Minulý týden jsem koupila 50 ml za necelých 1200 Kč.12.05.09

Když jsem si před pár měsíci ve vláknu o Novinkách přečetla, že Narciso Rodriguez chystá na jaro novou vůni, žádná zvláštní očekávání jsem neměla, dosud mě žádná z jeho vůní neoslovila natolik, abych ji toužila vlastnit. Po jejím uvedení na trh začaly do vlákna přibývat reakce a byly především negativní… Tím můj zájem o Essenci začal stoupat, prostě jsem tu nevýraznou mušku v roji plném nových jarních vůní musela zkusit. A protože když si něco vezmu do hlavy, nedám jinak, přišel den D a já držela v ruce malý vzorek Essence. Připravila jsem se na nejhorší, statečně nanesla a čekala… Opatrně, opatrně zvedám ruku k nosu, nasávám a - k mému velkému údivu nemohu s nasáváním přestat. Jaká tedy je Essence?

Je jako růže, na které se třpytí chladná ranní rosa,růže pozvolna se probouzející z nočního spánku a ještě téměř zcela zavřená. Když se nad ni nakloníme, můžeme její vůni cítit, ale není to ani zdaleka klasická vůně růže, jak ji potkáváme v mnoha vůních. Je tam, ale jen nesměle ukazuje svou krásu, která září přes kapky rosy. Je mírně zapudrovaná kosatcem a to celé podkresluje jen lehce nahořklá aldehydová nota.

Celkový dojem? Essence není žádná prvoplánová líbivka, je jako ta růže, která jen malými kousky okvětních lístků vykukujícími ze zeleného kalichu poutá pozornost a jen ten, kdo si dá tu práci a sehne hlavu ucítí to, co za slunného dne může obdivovat každý… Vůně je lehká, ale osobitá, typově mi něčím připomíná No. 5 Eau Premiére, ale stejné rozhodně nejsou. Úžasná zvedačka nálady - nakonec komu pohled na probouzející se růži nezvedne náladu. Nositelná určitě kamkoliv, neobtěžuje nositelku ani okolí, ale nechává po sobě voňavou stopu. Pro mě teď jarní vůně No.1, okouzlila mě natolik, že jsem si prostě musela koupit velké balení. A ano. Balení… nádherný minimalistický flakon, který vypadá jako vytesaný z kusu ledu, ovšem nejspíš již v Době ledové - vypadá trochu Flintstoneovsky. ;-)

Komentáře Narciso Rodriguez Essence

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Narciso Rodriguez Essence

Nový článek:

Do rovna! Netrapte vlasy při žehlení, aby vám nevypadaly jako mně

 

My ženy chceme to, co nemůžeme mít. A protože mou silnou doménou je logika a jmenuji se navíc Kudrnová, vždycky jsem chtěla krásně rovné vlasy.

Celý článek »
TOPlist