China White (Nasomatto)

Dámská vůně

Nejlepší ceny Nasomatto China White:

Hodnocení parfému Nasomatto China White od uživatelek 12 hodnocení

Líbí se (10)
83%
Neutrální (2)
17%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Nasomatto China White04.11.13

Tak tohle je prosím pěkně učebnicovej příklad kategorie woody/powdery, a sice v poměru padesát na padesát. Ale pozor, žádná líbivka to není. Nejdřív se na mě vytasila s dřevem, který mi silně připomnělo montalský oudovky. A kdyby jen to! To dřevo snad ještě smíchali s terpentýnem a podpálili. Naštěstí se přidávají kytky, což je jistě dobrý znamení. Nějak je přes tu kouřovou clonu nerozeznám, a tak rezignuju s tím, že je to prostě jen odbočka do květinářství na rohu. Dřevo se umravňuje, terpentýn opouští palubu, kouř se rozfouká a já bořím nos do hromádky sypkýho pudru. Nebejt trochu podivnýho nahořklýho podtónu, řekla bych si, že teď už to půjde celkem předvídatelným směrem. Ten nahořklej tón tam ale není pro nic za nic, což pochopím, až když se z něj vyloupne pelyněk. Snažím se nemyslet na Douce Amère seč mi síly stačí. Pelyněk si chvíli žije vlastním životem, pak se přidá k ostatním kytkám a zdárně plujeme do vod nesladkýho pudrově-dřevitýho konce par excellence. A ten trvá hodiny a hodiny. Může na týhle vůni vzniknout závislost? Na to dám krk. China White se tomu určitě neříká pro nic za nic…12.04.13

(CPO) Bílé květy a malá poupátka orosené růže rozložené na vyschlých třískách světlého dřeva a zalité letním sluncem. Jednoduchá, hebká vůně. Z květin vystupuje jen růže, ale ne příliš. Suché dřevo ještě doplní malý obláček bílého kouře a trochou nesladké prachové vanilky. Vůně se nijak zvlášť nevyvíjí, jen květy v závěru poleví, naopak dřevo s vanilkou a kouřem je výraznější a ostřejší. Střední sillage, výdrž témeř nekonečná.

„China White“ je slangový výraz pro heroin. Netuším jak voní, jestli vůbec nějak, ale mně parfém evokuje spíše bílý satén – krásný ve své jednoduchosti.

Složení (neověřené): květinové tóny, dřevité tóny, růže, pižmo, pudrové tóny.

Komentáře Nasomatto China White

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Nasomatto China White

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist