Deci-Dela (Nina Ricci)

Dámská vůně
Rok:

1994

Složení (ověřené)

HLAVA: malina, broskev
SRDCE: růže stolistá, frézie
ZÁKLAD: vylepšený chyprový základ, santal, cedr

Parfuméři:

Guichard, Jean

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Nina Ricci Deci-Dela

Ada

Deci-Delu jsem testovala z miniaturky, která se mi dostala do sbírky. Po otevření lahvičky se mě zmocnil pocit, že obsah musí být zkažený - linula se na mě silná, sladká vůně s podezřele ostrým ocasem. Po natření na kůži se naštěstí veškeré obavy vytratily. Deci-Dela je opravdu sladká a to způsobem, který zřejmě nebude každému po chuti; zároveň by to však mohlo být příjemné překvapení pro milovníky ovocenek.
Začátek je skutečně malinově broskvový, jak tvrdí složení uváděné výrobcem. Přišlo mi, že obě složky jsou zastoupeny rovnoměrně, ale jiný nos to samozřejmě může vnímat trochu jinak. Přechod od hlavy k srdci je hladký, takřka nezpozorovatelný, protože sytá vůně růže nemá ke sladce červené vůni malin a sametovosti broskví příliš daleko. V podobnosti těchto složek a způsobu, jakým se navzájem podporují, tkví i potenciální problém, nastíněný v úvodu - na někoho té syté sladké květinové ovocnosti bude zkrátka moc. Přestože Deci-Dela není těžká vůně - je ovocně svěží s dřevitým základem, a navíc jde o toaletní vodu, postrádá tedy intenzitu parfémové vody (a bohužel i její výdrž).
Poslední stupeň Deci-Dely patří částečně jemným dřevům - sametovému cedru a sladkému santalu, částečně malinko ostřejším - to bude zřejmě ten „vylepšený chyprový základ“.(Když budete hledat Deci-Delu na internetu, narazíte i na popisy, které tvrdí, že jde o „ostřejší, dřevitě mechovou vůni“, to ovšem není pravda.). Úplný závěr už byl trochu disharmonický, na mojí ruce až čpavý - podobným rozpadem (naštěstí ne čpavostí) ke konci trpí i Les Belles de Ricci.
Celkově je Deci-Dela sladší vůně, květinově (růže) ovocná s dřevitým základem. Doporučila bych ji pro každý věk, a nejvíc se podle mě hodí pro volný čas. Takový víkend strávený v babím létě někde v přírodě bude pro Deci-Delu jako dělaný.

Hodnocení parfému Nina Ricci Deci-Dela od uživatelek 37 hodnocení

Líbí se (20)
54%
Nelíbí se (6)
16%
Neutrální (11)
30%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Nina Ricci Deci-Dela - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních

Kategorie vůně Nina Ricci Deci-Dela od uživatelek

Recenze Nina Ricci Deci-Dela16.02.14

Sladká ovocná šťáva s plátky růžových růží, ze které o pomoc volá tonoucí unavený větvičník. Sladká vůně s pokusem o náznak chypré, ale celkově vzato nemá daleko k lacinosti.10.05.08

Voní přesně jako fialová lahvička v oranžové krabičce. Taková divoce neuspořádaně sladká, sladká a sladká. Nejsem ani schopná rozpoznat nějakou složku, přestože podle složení mě zaujala a šla jsem ji zkoušet. Stejně ale právě ta chaotičnost může někomu sedět.

Komentáře Nina Ricci Deci-Dela

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Nina Ricci Deci-Dela

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist