Farouche (Nina Ricci)

Dámská vůně
Rok:

1974

Složení (ověřené)

mandarinka, galbanum, ylang-ylang, jasmín

Popis parfému:

Farouche, květinově aldehydová chypre, je součástí sběratelské kolekce Les Parfums Collection. V rámci sbírky je k mání jako čistý parfém v 15 ml signovaném flakonku ze sklárny Lalique. Jinak se dá koupit i jako běžné balení.

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Nina Ricci Farouche

Ada

Farouche je vůně z roku 1974, navíc obsahuje aldehydy, a proto jsem byla připravena na trochu „nemoderní“ zážitek. Farouche by opravdu u zásadové milovnice módních květinových vůní s ovocem neobstála, ale její začátek je díky citrusově ovocné hlavě příjemně svěží. Abyste získali správnou představu, doplňte si k citrusům a broskvi i typickou mýdlovou vůni aldehydů a trochu zeleného galbana.
Po rozvonění se ukáží květiny. V ten moment se mi Farouche nějak přestala líbit, svěžest byla ta tam a výsledek měl takovou divně dřevitou, kořeněnou, až houbovitou vůni. Zřejmě se na tom podepsal chyprově laděný základ, každopádně jsem nemohla najít žádný výrazně květinový tón - jasmín, konvalinku, karafiát, zkrátka nic. Farouche mi na ruce omdlel a ne a ne se probrat. Na druhou stranu to však nemusíme nutně pokládat za nevýhodu - tlumená, převážně květinová vůně s aldehydovými a chyprovými podtóny, ani příliš ostrá, ani příliš sladká, přesto ne tuctová, může být pro někoho to pravé, co hledá. Nedoporučila bych ji pro mladou dívku a volila bych ji ke všedním, ne slavnostním příležitostem.

Hodnocení parfému Nina Ricci Farouche od uživatelek 20 hodnocení

Líbí se (13)
65%
Nelíbí se (3)
15%
Neutrální (4)
20%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Nina Ricci Farouche - umístění v žebříčcích uživatelů

6x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Nina Ricci Farouche09.11.10

Ach… Farouche… tak moc jsem si ji přála a nemohla se k ní dostat a pak mi ji jedna dobrá duše darovala. Pochopitelně není miniaturka tak krásná, jako by byl flakón, ale já jsem šťastná, že vůbec je.

Tohle je jednoznačně nejkrásnější chypré vůně, co znám. Začátek je příjemně sladký po mandarinkách, ale ne těch z konzervy (které podle mě do vůní často přidávají), ale takových, co si na Vánoce oloupete. Není tůně mandarinkové kůry, ale plodu a šťávy… krásná, jemná, propracovaná.

Galbanum dává vůni jemný, balzámový nádech. Ale skutečně jemný… jemný je i jasmín a ylang-ylang. Tedy, jemný, ne že by snad složky nebyly cítit, ale… jsou prostě pěkně udělané. Jasmín a ylang-ylang dovedou být hodně protivné složky, až zabijácké, ale tady hladí a konejší. Celá ta vůně je kulatá, hladivá, konejšivá a neskutečně krásná, protože je vyvážená. Jakoby lékárník měřil na miligram přesně, kolik jaké složky dá.

Skutečně, flakón je důstojným obalem obsahu. Mohla by takhle vonět klidně Helena Trojská. Myslím, že tahle vůně podtrhne dokonalost ženy.

Komentáře Nina Ricci Farouche

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Nina Ricci Farouche

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist